Kristiansand - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Norsko

Kristiansand

Přístavní město Kristiansand je oblíbeným prázdninovým místem pro mnoho norských rodin. Je centrem oblasti a se svými téměř 90 000 obyvatel je pátým největším norským městem.
Místo bylo osídlené již v dávné minulosti, na významu získalo až roku 1555 za vlády krále Christiana III., který zde započal s výstavbou opevnění a dalších dvou pevností Fredriksholm a Christiansø . Celý fortifikační systém chránil přístav a okolo ležící ostrovy.

Strategický význam města se projevil za 2. světové války, kdy bylo město dobito německým Wehrmachtem. Ruští váleční zajatci vystavěli na ostrově Møvik další opevnění, ve kterém dnes sídlí muzeum děl.

Na cestě do Songe můžete obdivovat množství ostrůvků, jež obklopují pobřeží. V Songe navštívíte místní kostel, který se pyšní množstvím renesančních a barokních fresek. Muzeum pod širým nebem vás seznámí s historií regionu a připomíná každodenní život Norů v minulosti.

Kam se vydat během kotvení lodi v Kristiansandu?

Centrum historického města s pravidelným pravoúhlým křížením ulic se nazývá Kvadraturen a je příjemným místem turistických toulek. Vydejte se na pevnost Christiansholm, obklopenou rozlehlým parkem. Kostel Oddernes je jedním z nejstarších svatostánků země zasvěcených patronovi Norska, sv. Olafovi. Jen kousek od přístavu ležící rybí tržnici Fiskebrygga obklopují malebné barevné domky.

Nejoblíbenější výlety lodních společností

  • Hollen, Songe a Muzeum pod širým nebem, cca 3 hod., 65 EUR
  • Park minerálů Setesdal, cca 3 hod., cca 55 EUR
    Kristiansand, autobusem a parníkem, délka 5 hod., cena cca 100 EUR
    Kristiansand, pěší vycházka s průvodcem, délka 2 hod., cena cca 35 EUR
    Lindesnes maják a nejjižnější cíp Norska, délka 5 hod., cena cca 85 EUR
    Lillesand lodí, délka 3,5 hod., cena cca 95 EUR

Příklady výletů jsou pouze orientační; aktuální nabídku obdržíte po rezervaci plavby.
KristiansandNaše tipy:
Historické jádro Kvadraturen je v docházkové vzdálenosti od přístavu.

Okružní plavby Norsko, Kristiansand: