Kristiansand - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Norsko

Kristiansand

Přístavní město Kristiansand je oblíbeným prázdninovým místem pro mnoho norských rodin. Je centrem oblasti a se svými téměř 90 000 obyvatel je pátým největším norským městem.
Místo bylo osídlené již v dávné minulosti, na významu získalo až roku 1555 za vlády krále Christiana III., který zde započal s výstavbou opevnění a dalších dvou pevností Fredriksholm a Christiansø . Celý fortifikační systém chránil přístav a okolo ležící ostrovy.

Strategický význam města se projevil za 2. světové války, kdy bylo město dobito německým Wehrmachtem. Ruští váleční zajatci vystavěli na ostrově Møvik další opevnění, ve kterém dnes sídlí muzeum děl.

Na cestě do Songe můžete obdivovat množství ostrůvků, jež obklopují pobřeží. V Songe navštívíte místní kostel, který se pyšní množstvím renesančních a barokních fresek. Muzeum pod širým nebem vás seznámí s historií regionu a připomíná každodenní život Norů v minulosti.

Kristiansand

Kam se vydat?
Centrum historického města s pravidelným pravoúhlým křížením ulic se nazývá Kvadraturen a je příjemným místem turistických toulek. Vydejte se na pevnost Christiansholm, obklopenou rozlehlým parkem. Kostel Oddernes je jedním z nejstarších svatostánků země zasvěcených patronovi Norska, sv. Olafovi. Jen kousek od přístavu ležící rybí tržnici Fiskebrygga obklopují malebné barevné domky.

Nejoblíbenější výlety lodních společností:
Hollen, Songe a Muzeum pod širým nebem, cca 3 hod., 65 EUR
Park minerálů Setesdal, cca 3 hod. za 51 EUR
Kristiansand, autobusem a parníkem, délka trvání 5 hodin, orientační cena 100 EUR
Kristiansand, pěší vycházka s průvodcem, délka trvání 2 hodiny, orientační cena 35 EUR
Lindesnes maják a nejjižnější cíp Norska, délka trvání 5 hodin, orientační cena 85 EUR
Lillesand lodí, délka trvání 3,5 hodiny, orientační cena 90 EUR


Naše tipy:
Historické jádro Kvadraturen je v docházkové vzdálenosti od přístavu.

Okružní plavby Norsko, Kristiansand: