Honningsvag - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Norsko

Honningsvag

Přístav Honningsvåg je bránou k Severnímu mysu (Nordkapp), což je nejseverněji položené místo v Evropě. Nordkapp je vzdálen pouhých 34 km a dostanete se sem po půlhodinové jízdě autem či busem. Od půlky května do půlky července je to nejlepší místo pro sledování polární záře.

Honningsvåg je administrativním centrem oblasti a přístav je velice oblíbenou zastávkou výletních lodí v severním Norsku. Kolem přístavu je velice rušno, místní obchody často provozují původní obyvatelé. Chybět nesmí populární norská mytologická figura trolla.

Nekonečné prostory, nikdy neutichající vítr a zároveň komfortní zázemí kaváren a restaurací v tomto obdivuhodném místě dělá toto místo velice atraktivním pro milovníky severské přírody.

Honningsvag

Naše tipy pro cestování Honningsvagem

Přístav leží v centru města, velice blízko jsou obchody, restaurace a další cíle turistického zájmu. K dispozici je 5 kotevních mol, která jsou v docházkové vzdálenosti od města. Pokud se stane, že jsou kotviště obsazena výletními loděmi, zůstane loď na moři a transfer na pevninu je realizován čluny.

Mapka přístavu Honningsvag

Okružní plavby Honningsvag, Norsko: