Bergen - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Norsko

Bergen

Druhé největší město Norska a jeho má spolu s předměstími necelého čtvrt miliónu obyvatel. Rozkládá se na březích širokého Byfjordu kolem přístavní zátoky Vagen.

I když tvářnost města je poznamenána následky mnoha požárů, válečných událostí a nejnověji i výstavbou výškových domů, přece jen si město uchovává malebný ráz a harmonické začlenění s okolní zalesněnou krajinou, jejích vrcholky dosahují výše nad 600 metrů. Dochovaly se zbytky pevnosti Bergenhus, střežící vjezd do přístavu s někdejší královskou rezidenci ze 13. stol. Gotická katedrála byla vystavěna na místech klášterního kostela z poloviny 13. století a je pokládána za nejvýznačnější památku Norska. Tento chrám zasvěcený panně Marii patříval rovněž hanzovnímu kontoru. Za návštěvu stojí skansen Gamle Bergense se zachovalými stavebními památkami z 18. a 19. století.

K nejfotografovanějším místům v Bergenu patří nábřeží Bryggen (UNESCO) s řadou dřevěných obytných barevných domů, v jejichž přízemí jsou obchody a průchody na upravené dvorky.

Bergen - průvodce

Kam se vydat v Bergenu

Na nábřeží Bryggen bylo rekonstruováno několik dřevěných hanzovních domů s typickými štíty. V domech jsou dnes obchody s vkusnými suvenýry. Za dobrého počasí si nenechte ujít výjezd zubačkou nad město, odměněni budete nádherným výhledem.

Bergen

Nejoblíbenější výlety z Bergenu od lodních společností

  • Okružní jízda města s průvodcem, délka 3 hod., orientační cena 45 EUR
  • Bergen a návštěva Griegova domu, délka 3 hod., orientační cena 50 EUR
  • Výlet do Hardangerfjordu, délka 7,5 hod., orientační cena 140 EUR
  • Bergen a lanovka na Floien, délka 3 hod., orientační cena 60 EUR
  • Pádlování mořským kajakem ve fjordu, délka 3 hod., orientační cena 110 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Bergen

Praktické tipy pro cestování Bergenem

Výletní lodě kotví většinou ve Skolten cruise port, odkud to je asi 15 minut pěšky k populárnímu nábřeží Bryggen. Větší lodě mohou kotvit také v přístavu Dokken port, který leží asi 1 km západně od rybího trhu Fish Market. Obvykle bývá poskytován zdarma kyvadlový autobus (shuttle bus).

Mapka přístavu Bergen--->

Okružní plavby Bergen, Norsko: