Okružní plavby Norsko - Okružní plavby

Okružní plavby Norsko

Plavby do Norska si vybírají především milovníci přírody. Většina turisticky atraktivních míst leží na západním a jižním pobřeží země. Norská města lákají svou severskou atmosférou. Oslo spíš než metropoli připomíná poklidné městečko. Zamilujete si ho pro jeho čistotu a spostu zeleně. Nejmalebnější fjordy a přírodní scenérie naleznete v Geirangeru, Flamu či Hellesyltu. Ikonickým místem jižního Norska je z údolí Romsdal vystupující Trolí stezka poblíž Andalsnes.

Pokud netoužíte po ničem jiném než po klidu, naleznete ho na souostroví Lofoty. Zapomeňte na hektiku a nechte se kolébat na vlnách, zasněte se. K vaší relaxaci patří i sem tam se vynořící velryba či dovádějící racci.

Nejsevernější cíp Evropy Nordkapp, dostupný z Tromso, vyhledávají především pokročilí hosté výletních lodí. Jedinečným zážitkem je fascinující půlnoční sluneční kotouč, který nezapadá za obzor.

Costa Deliziosa ve fjordu, Norsko

Co nabízí Norsko turistům?

Norsko, rozkládající se na západní části Skandinávského poloostrova, je s vodou a mořem neodmyslitelně spojené. Svébytný ráz krajiny je charakterizovaný hluboko do pevniny zařízlými mořskými fjordy a řetězem horských masivů. Nádherné přírodní scenérie fjordů, které objevíte při plavbě, doplňují řeky, jezera, vodopády a sytě zelené náhorní plošiny, kde se i v létě krčí zbytky sněhu.

Severní polární kraje jsou minimálně osídlené, většina významnějších měst je soustředěná na jihozápadním pobřeží Severního moře. Norsko je zemí s vysokým životním standardem a vynikající infrastrukturou; dohovoříte se zde anglicky.

Dovolená na moři Norsko

Víte, že délka norského pobřeží je díky hluboce se vinoucím fjordům druhá nejdelší na světě (58 tisíc kilometrů)? K zemi Vikingů, sousedící se Švédskem a Ruskem, navíc patří i ostrovy Špicberky, Lofoty a řada památek UNESCO. Hlavní sezóna plaveb pro okružní plavby Severní moře probíhá od pozdního jara do počátku podzimu.

Fakulativní výlety lodních společností jsou zaměřené na plavby vyhlídkovými loděmi po fjordech, panoramatické jízdy krajinou autobusem či vlakem, treky do přírody, výlety za pozorování velryb a dalších živočichů.

Výletní lodí do Norska

Toužíte objevovat krásy Norska? Zarezervujte okružní plavbu u CK Orbis Link. Na našich stránkách si můžete pohodlně porovant okruhy několika lodních společností, vybrat loď i vyhledat akční nabídky.

Nechce se vám hledat a trávit dlouhý čas u počítače? Nevíte si rady?

Pak kontaktujte naše zkušené cestovní konzultanty, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější plavbu podle vašeho zadání.

Přístavy Norsko

Kristiansand Oblíbené prázdninové místo jižního pobřeží Norska a významný přístav v ústí řeky Otra. Historické jádro s udržovanými domy má pravidelný půdorys.
Počet (aktivních) plaveb: 23
Ålesund Klenotnice secesního umění na ostrůvcích v Atlantiku. Výlety směřují do Hjorundfjordu, na horu Sugarlump, do akvária či za tradicemi Vikingů v Giske a Godoy.
Počet (aktivních) plaveb: 93
Åndalsnes Přístav při ústí řeky Rauma do fjordu Romsdal, 80 km daleko od otevřeného moře. Nenechte si ujít krásné hory v čele se slavnou skalní stěnou Trollstigheimen.
Počet (aktivních) plaveb: 18
Bergen Druhé největší norské město s proslulou hansovní čtvrtí Bryggen (UNESCO) 15 minut od terminálu. Výlety zahrnují Hardangerfjord, Griegův dům, lanovku na Floien.
Počet (aktivních) plaveb: 105
Eidfjord Příjemný přístav na konci fjordu stejného jména pod národním parkem Hardangervidda, největším v Norsku. Okolní krajinu charakterizují ledovce a vodopády.
Počet (aktivních) plaveb: 6
Flam Městečko ve výběžku nejdelšího norského fjordu Sognefjordu. S exkurzí lze poznat Undredal, Voss, Stalheim, horskou železnici Myrdal či horu Halingskarvet.
Počet (aktivních) plaveb: 89
Geiranger Malý přístav na konci 15 km dlouhého Geirangerfjordu (UNESCO), na dosah vodopádu Sedm sester. Busem lze vyrazit k ledovci Briksda i hoře Dalsnibba.
Počet (aktivních) plaveb: 52
Hellesylt Malebný přístav v polovině Geirangerfjordu (UNESCO). Blízko je vodopád Hellesyltfossen, nejvyšší norská hora Dalsnibba či farma v Herdalu.
Počet (aktivních) plaveb: 65
Honningsvag Brána k nejsevernějšímu místu Evropy, mysu Nordkapp. Z přístavu je dostupné centrum, od půlky května do července je ideální ke sledování polární záře.
Počet (aktivních) plaveb: 25
Leknes Terminál na souostroví Lofoty slabou hodinu chůze od města. Výlety cílí na vikingské muzeum, divoký Trollfjord či rybářskou vísku v Nusfjordu pod štítem Skottinden.
Počet (aktivních) plaveb: 3
Molde „Město růží“ u fjordu stejného jména. Ukrývá Romsdalovo muzeum a v okolí jeskyni Trollkirka, skalní stěnu Trollveggen nebo turistickou stezku Trollstigen.
Počet (aktivních) plaveb: 27
Olden Městečko v srdci Nordfjordu pod největším ledovcem starého kontinentu Jostedalbre. Lanovka na Hoven umožňuje výhled na okolní horskou přírodu.
Počet (aktivních) plaveb: 46
Oslo Lodě kotví v centru s pevností Akershus a Královským palácem. V dosahu jsou muzea Kon-Tiki a vikingských lodí, sochařský Frognerův park i Holmenkollen.
Počet (aktivních) plaveb: 46
Stavanger Význačný přístav nedaleko slavné skalní vyhlídky Preikestolen a klášteru v Utsteinu. Ve městě je snadno dostupná katedrála a královský palác Ledaal Manor.
Počet (aktivních) plaveb: 70
Tromso Brána k severnímu pólu. Za vidění stojí moderní Ishavskatedralen, polární muzeum Polaria, meteorologická observatoř i výhled ze Storsteinenu (lanovka).
Počet (aktivních) plaveb: 24
Trondheim Bývalá metropole u členitého fjordu uprostřed norského pobřeží. K vidění tu je katedrála Nidaros nad hrobem sv. Olafa, Obchodní náměstí a Lidové muzeum.
Počet (aktivních) plaveb: 17