Okružní plavby Německo - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Německo

Okružní plavby lodí Německo probíhají kolem severního pobřeží našich západních sousedů, kde můžete využít dokonalou infrastrukturu, spatřit řadu pamětihodností, kochat se pěknou přírodou a užít si pestrou paletu zábavy včetně nákupních příležitostí. Přitažlivost německých přístavů ještě zvyšuje jejich dobrá dostupnost díky dálnici.

Dovolená na moři Německo

Kolem Německa vedou okružní plavby lodí do Baltského i Severního moře, na dohled mnoha atrakcí a historických míst. Trasy míjejí spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, Šlesvicko-Holštýnsko a Dolní Sasko

Z přístavů se dostanete k celé řadě z téměř padesátky německých památek UNESCO, ochutnáte výživnou německou kuchyni a zažijete atmosféru kulturních svátků. Němci jsou vyhlášení milovníci piva, masa, kvalitních automobilů a lidových písní.

Kiel

Poloha Německa

Německé pobřeží, celkem dlouhé 2 400 kilometrů, rozděluje Dánsko – západně od něj se rozlévá Severní moře (včetně unikátního Waddenzee), na východě šumí Balt. Dalšími sousedními státy jsou Nizozemsko, Belgie, Lucembursko, Francie, Švýcarsko, Rakousko, Česko a Polsko.

Základní údaje o Německu

 • Rozloha: 357 000 km2
 • Počet obyvatel: 82 miliónů
 • Hlavní město: Berlín
 • Nejvyšší bod: Zugspitze (2 962 m n. m.)

Plavby výletní lodí Německo

Nejdůležitějšími přístavy u Severního moře jsou Bremerhaven (při ústí Vezery) a samozřejmě jeden z největších světových říčních přístavů Hamburk na řece Labi. Na březích Baltu se nachází Kiel (východ Jutského poloostrova) a Warnemünde, lázeňská část Rostocku. Vynikající příležitost cestovat nabízejí cenově zvýhodněné plavby Německo.

Atrakce u pobřeží Německa

 • Kanály Hamburku,
 • honosný zámek ve Zvěříně,
 • hansovní města Rostock a Lübeck,
 • starobylé Brémy,
 • Klimahaus, cesta klimatem naší planety,
 • hlavní město Berlín,
 • prázdninový ostrov Rujána.
Warnemünde

Sezóna plaveb pro okružní plavby Baltské moře i Severní moře vrcholí v Německu během letních měsíců, avšak lze si je užít v průběhu celého roku..

Přístavy Německo

Bremerhaven
Důležitý přístav při ústí Vezery do unikátního moře Waddenzee. Prozkoumejte maják Loschenturm, zoo, námořní muzeum, Bürgerpark či ponorku Wilhelm Bauer.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Hamburk
Jeden z největších přístavů světa s trojicí terminálů při ústí Labe do Severního moře. Pyšní se velkou zoo, zábavní ulicí Reeperbahn či novou filharmonií.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Kiel
Velký přístav na východě Jutského poloostrova. Z terminálu je blízko centrum s promenádou Kiellinie, zámek, skládací most Hörnbrücke a řada parků s jezírky.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Warnemünde
Lázeňská část Rostocku na začátku baltské zátoky. Historické centrum i pláže jsou v docházkové vzdálenosti. Výlety do Stralsundu (UNESCO) či na zámek Zvěřín.
Počet (aktivních) plaveb: 1

Okružní plavby Německo