Monte Carlo - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Monako

Monte Carlo

Malý městský stát v Monackém knížectví na středomořském Azurovém pobřeží má čtyři čtvrti s hustou městskou zástavbou. Monte Carlo patří k těm nejznámějším. Setkává se tu evropská smetánka, město proslavil okruh Formule 1 a jedno z nejslavnějších kasin na světě. To bylo založené v roce 1860, aby vytvářelo zábavu pro zámožné lázeňské hosty a zároveň přispívalo do knížecího rozpočtu.

Z bílých kamenů vystavený Knížecí palác se vypíná na skalním útesu ve čtvrti Monaco-Ville, kolem paláce se táhnou zbytky opevnění, upravené jako vyhlídkové terasy. Pýchou města je také Oceánografické muzeum, založené princem Albertem v r. 1910.

V městské části La Condamine se rozkládá přístav Port Hecules, kde si dávají dostaveníčko nejluxusnější jachty světa. Kolem přístavu je spousta nákupních příležitostí, kdo si potřebuje vydechnout, nalezne chvíli klidu v parku princezny Antoinetty.

Monte Carlo

Kam se vydat v Monte Carlu

Nenechte si ujít střídání stráží před Knížecím palácem, které začíná každý den v 11:55 hod. Hned proti paláci uvidíte další krásnou stavbu z bílého kamene, Cathédrale de Monaco. Zajít musíte do kasina a vyzkoušet svou štěstěnu alespoň při jedné z mnoha možností her či automatů (vstup je povolen pouze osobám nad 21 let).

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Monte Carla

  • Prohlídka Monaca a návštěva oceánografického muzea, délka 5 hodin, orientační cena 65 EUR
  • Parfumérie Grasse a malebné St.-Paul de Vence, celodenní, orientační cena 60 EUR
  • Nice a Cannes na Azurovém pobřeží, délka 5 hodin, orientační cena 45 EUR.

Naše tipy pro cestování Monte Carlem

Výletní lodě kotví v přístavu Port Hercules.

Okružní plavby Monte Carlo, Monaco: