Penang - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Malajsie

Penang

Multikulturní ostrov Penang leží u severozápadního pobřeží Malajsie zhruba v místech, kde se Andamanské moře začíná výrazně zužovat do Malackého průlivu. Jeho rozloha činí necelých 300 km2 a s pevninou (vzdálenou v nejužším místě Penangského průlivu pouhé 3 kilometry) ho dělí dva mosty.

Už od pradávna se v oblasti Penangu, díky jeho strategicky výhodné poloze, mísily nejrůznější vlivy – malajské, čínské, indické a později i portugalské a anglické. Na konci 18. století se ostrov stal součástí britské kolonie Průlivové osady. Samostatnost získal v rámci nezávisle Malajsie (1957) a dnes patří k turisticky nejoblíbenějším lokalitám regionu.

Oficiální název ostrova zní Pulau Pinang a tvoří zároveň součást státu stejného jména v Malajsijské federaci. Zatímco kopcovité vnitrozemí je dosud zalesněné, celé východní pobřeží (zhruba jedna třetina rozlohy ostrova) je zastavěné souvislým pásem zahrnujícím na severu historický George Town a na jihu mezinárodní letiště.

Penang

Kam se vydat na Penangu

  • Na toulky za koloniální krásou města George Town (UNESCO)
  • Lanovkou na zdejší nejvyšší horu Penang Hill (833 m n. m.)
  • Do národního parku Penang s bohatou živočišnou i rostlinnou diverzitou
  • Za adrenalinovou zábavou do parku Escape
  • Relaxovat na krásnou pláž Batu Ferringhi

Naše tipy pro cestování Penangem

Na nejvýchodnějším okraji ostrova je v provozu moderní přístav Swettenham Pier Cruise Terminal. Během chvilky se tak můžete ponořit do víru George Townu. Některé lodě připlouvají také do přístavu v Butterworthu na pevninské straně průlivu, který se však zaměřuje především na nákladní dopravu.

Mapka přístavu Penang

Video o Penangu

Okružní plavby Penang, Malajsie