Antsiranana - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Madagaskar

Antsiranana

Antsiranana je město v severní části ostrova Madagaskar. Do roku 1975 se jmenovalo Diego Suarez po portugalském mořeplavci a mnoho lidí město stále nazývá tímto původním názvem. Přístav je branou do národních parků d’Ambre a Ankarana. V samotném městě vás okouzlí půvabná koloniální architektura, která je zejména vidět na kolonádách ulice Colbert, která končí ulicí Richelieu.

Město má nádherný přístav v jednom z největších a nejkrásnějších zálivů na světě, Bay of Antsiranana. Je tvarem podobné čtyřem okvětním plátkům květiny a na východě skrz úzké ústí je spojen s mořem.

Skalní formace Windsdor Castle se vypíná do výše 390 metrů, odkud můžete pozorovat překrásné okolí a severní špici ostrova, kde jsou stále vidět pozůstatky opevnění z druhé světové války.

Národní park Jungle Park se zaměřuje na eko-turismus a vývoj místních komunit, které se aktivně zapojují do jeho projektů. Park se nachází v Ambohitra Antsingy a nabízí různé druhy aktivit, jako je trekking, lezení, speleologii a pozorování ptáků.

Antsiranana

Kam se vydat v Antsirananě

Ve městě či u přístavu nakoupíte suvenýry z moře, výrobky z krunýřů želv, dřeva a rohů zebu (asijsko-africký druh skotu s nápadným hrbem na hřbetě). Mimo velkého tržiště se zde nachází mnoho menších obchůdků se suvenýry a šperky.

Poblíž města se nachází oblíbená vesnička Ramena s překrásnou pláží. Můžete se sem dostat asi hodinovou jízdou taxíkem, který není drahý. Po cestě uvidíte exotické stromy baobaby, pokud budete mít tu možnost, zastavte a vyfoťte si je.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Antsiranany

  • Okružní jízda městem Antsiranana s průvodcem, délka 4,5 hod., orientační cena 60 EUR
  • Okružní jízda a rybářská vesnice Ramena, délka 7 hod., orientační cena 100 EUR
  • Skalní útvary Red Tsingy, délka 7 hod., orientační cena 105 EUR
  • Jeepem do Park of the amber Mountain a trek pralesem, délka 5 hod., orientační cena 105 EUR
  • Jeepem k nejkrásnějším zátokám a plážím, délka 9 hod., orientační cena 115 EUR

Naše tipy na cestování Antsirananou

Město leží velice blízko u místa kotvení.

Mapka přístavu Antsiranana

Okružní plavby Antsiranana, Madagaskar: