Okružní plavby Kanada - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Kanada

Okružní plavby lodí Kanada kolem druhé největší země světa v sobě spojují úžasné přírodní krásy v podobě vysokých hor a divokých řek i velkolepá města. Na ohromné ploše Kanady se rozkládají například čtyři z pěti velkých jezer a Niagarské vodopády, nádherné národní parky Jasper a Glacier, olympijské Calgary a Vancouver, indiánské rezervace nebo aglomerace Toronta.

Dovolená na moři Kanada

Délka pobřeží Kanady, jejímž jediným sousedem jsou USA na jihu, je s 202 tisíci kilometry nejdelší na světě. Hodně ji prodlužují ostrovy jako Baffinův, Viktoriin a Ellesmerův. Sezóna plaveb pro okružní plavby Kanada a Nová Anglie probíhá hlavně na podzim, pro okružní plavby Aljaška od května do září.

Plavby výletní lodí Kanada

Největší vnitrozemský přístav světa Montreal leží na řece sv. Vavřince mezi Ottawou a Québeckem. Za vstupní bránu na americký kontinent z Evropy se dlouho považoval přístav Halifax v metropoli Nového Skotska. Další významné přístavy jsou Charlottetown na ostrově prince Edwarda či Victoria v Britské Kolumbii na západě. Sledovat cenově zvýhodněné plavby Kanada se rozhodně vyplatí.

Přístavy Kanada

Saint John (Brunswick)
Významný kanadský přístav s dlouhou historií v provincii New Brunswick leží v zátoce Fundy, která je známá vysokým rozdílem hladin mezi přílivem a odlivem.
Počet (aktivních) plaveb: 7
Halifax
Kanadský přístav na východním pobřeží v provincii Nové Skotsko byl v minulosti významnou branou pro přistěhovalce na americký kontinent.
Počet (aktivních) plaveb: 9
Vancouver
Olympijské město a centrum západního kanadského pobřeží. Cílem návštěvníků jsou pláže, galerie umění, Stanley park či motocyklové muzeum Deeley.
Počet (aktivních) plaveb: 56
Victoria
Metropole Britské Kolumbie na západě Kanady zvaná "Město zahrad". Z terminálu je autobusem dostupné centrum s parlamentem, katedrálou a čínskou čtvrtí.
Počet (aktivních) plaveb: 18