Kobe - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Japonsko

Kobe

Velkoměsto s více než 1,5 milionů obyvatel je jedním z nejdůležitějších přístavů na ostrově Honšú. Zároveň to byl jeden z prvních přístavů, který se otevřel obchodu se Západem v roce 1868. Jde o moderní metropoli, jejíž centrum je proslulé nočním životem. Město v historii utrpělo dost ran, zejména v druhé světové válce, kdy bylo město dvakrát bombardováno. V roce 1995 město postihlo ničivé zemětřesení. Přesto Kóbe patří mezi nejhezčí japonská města.

Město se dělí na několik zajímavých čtvrtí. Nedaleko centra je například Čínská čtvrť, kde žije 40 tisíc obyvatel. Jsou zde k nalezení dobré restaurace a park Nankin se sochami 12 zvířat čínského astrologického kalendáře, do kterého se vchází čtyřmi branami. Dále je zde čtvrť Kitanačó, kde se nachází několik desítek domů postavených zahraničními kupci a diplomaty v dávných dobách ve stylu viktoriánské gotiky.

Kóbe

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Kobe

  • Návštěva Dotonbori centra města Osaka, délka 4 hod., orientační cena 60 USD
  • Prohlídka oblíbených turistických destinací v Kóbe, délka 4,5 hod., orientační cena 65 USD
  • Návštěva parku Meriken a hory Rokko, délka 4 hod., orientační cena 70 USD

Naše tipy pro pobyt v Kobe

Ve městě fungují 2 terminály: Naka Pier Cruise Terminal je přímo v centru města a je využíván hlavně menšími loděmi. Kobe Port Terminal leží sice dál, ale je spojen vlakem Kobe Port Liner, který vás dopraví do centra za 5 minut.

Mapka přístavu Kobe

Okružní plavby Kobe, Japonsko: