Okružní plavby Japonsko - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Japonsko

Okružní plavby lodí Japonsko rovná se výprava do zcela jiného světa, kde se mísí staleté tradice a krásná příroda s moderními technologiemi blízké budoucnosti. Na jednu stranu tak můžete spatřit posvátnou horu Fudži, projít se národním parkem Nikkó a užít si pláže ostrova Okinawa (přístav Naha v souostroví Rjúkjú), na druhou vás čeká vlak Šinkansen a četné lunaparky. Památník míru v Hirošimě připomíná výbuch jaderné bomby (UNESCO).

Dovolená na moři Japonsko

Délka japonského pobřeží, zahrnujícího ostrovy Hokkaidó, Honšú, Kjúšú, Šikoku a další, měří 30 tisíc kilometrů. Nejbližšími sousedy jsou Jižní Korea za Korejským průlivem, Rusko za Ochotským mořem a Čína za Žlutým mořem. Sezóna plaveb pro okružní plavby Jihovýchodní Asie probíhá různě v průběhu roku.

Plavby výletní lodí Japonsko

Bránu do Japonska představuje přístav Tokio v nejlidnatějším městě světa. Součást tokijské aglomerace tvoří také přístav Yokohama, v obří aglomeraci se nachází i přístav Ósaka. Jiné důležité přístavy jsou například ve městech Fukuoka s lunaparkem Space World, Kobe nedaleko hradu Himedži (UNESCO) či Kagoshima naproti sopce Sakuradžima. Zajímavou alternativu představují cenově zvýhodněné plavby Japonsko.

Přístavy Japonsko

Fukuoka
Největší město na Kjúšú. Kousek od přístavu je zábavní park Space World a akvárium Marine World, za vidění stojí památky Karatsu či hrad Yanagawa.
Počet (aktivních) plaveb: 77
Hososhima
Přístaviště Hososhima tvoří součást města Hjúga na nejjižnějším z velkých japonských ostrovů Kjúšú. Pozornosti se tu těší národní park Nippō Kaigan Quasi.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Jokohama
Významné přístavní město s nejvyšší japonskou budovou Landmark Tower. Leží v u Tokia a představuje vstupní bránu pro zahraniční obchod v zemi.
Počet (aktivních) plaveb: 1
Kagoshima
Město v srdci Kagošimské zátoky na ostrově Kjúšú, naproti sopce Sakuradžima, tvořící lagunu v kaldeře Aira (NP). Blízko přístavu leží vulkanický park Nagisa.
Počet (aktivních) plaveb: 14
Kobe
Do centra města na ostrově Honšú s dominantou vyhlídkové věže se lze dobře dostat z obou terminálů. Autobusy jezdí do Ósaky i k hradu Himedži (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 7
Nagasaki
Oblíbený přístav na západě ostrova Kjúšú. Užijte si výjezd lanovkou na horu Inasa, čínskou čtvrť, most Megane či parkové zahrady Glover Garden.
Počet (aktivních) plaveb: 66
Ósaka
Její aglomerace s 20 milióny obyvatel nabízí lunaparky, zoo či nákupní galerie. V okolí jsou četné památky UNESCO (hrad Himedži, starobylé Kjóto, chrám Hórjúdži).
Počet (aktivních) plaveb: 8
Tokio
Nejlidnatější město na světě se rozkládá na dohled posvátné sopky Fudži (UNESCO). Za vidění stojí park Ueno, palác Akasaka, věž Skytree či lunapark LaQua.
Počet (aktivních) plaveb: 7