Trapani - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Itálie

Trapani

Město na západním pobřeží ostrova Sicílie je položené na špičatém výběžku, připomínající srp. Denně vyjíždí z přístavu mnoho rybářských lodí, které se vracejí hlavně s nákladem tuňáků. Město je živé a plné rozkvetlých květin.

Z místních památek je asi nejvýznamnější klášterní komplex Santuario delľ Annunziata ze 14. století, za pozornost stojí také katedrála San Lorenzo. Vysoko nad městem se tyčí trosky hradu Castello di Venere. Krásný výlet nabízí 703 m vysoký kopec Erice, který se tyčí nad městem a poskytuje úchvatné výhledy na Trapani, moře i okolní ostrovy.

Město Trapani je také výchozím bodem pro návštěvu ostrovů ze souostroví Isole Egadi, které tvoří Favignana, Marettimo, Levanzo a maličká Formica.

Trapani

Kam se vydat v Trapani

Projděte si historické jádro města a prohlédněte si krásné sakrální stavby. Vyjeďte si kabinovou lanovkou na horu Erice; údolní stanice je snadno dostupná několika městskými autobusovými linkami.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Trapani

  • Přírodní rezervace Zingaro, pláže, celodenní, orientační cena 70 EUR
  • Vinařskou stezkou do Marsaly, s ochutnávkou vína, délka 4 hodiny, orientační cena 60 EUR
  • Lanovkou na vrchol Erice, délka 4 hodiny, orientační cena 55 EUR
  • Archeologické naleziště Segesta, délka 4 hodiny, orientační cena 55 EUR
  • Ostrov Favignana, délka 4 hodiny, orientační cena 69 EUR (též jiné varianty)

Naše tipy pro cestování

Město Trapani je z přístavu snadno dostupné pěšky. Menší lodě kotví přímo u mola, větší lodě kotví na moři a klienti jsou přepravování na plovoucí molo v centru města v člunech.

Mapka přístavu Trapani

Okružní plavby Trapani, Itálie: