Salerno - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Itálie

Salerno

Město Salerno leží v zátoce Tyrhénského moře a je výchozím místem pro návštěvy malebných a turisty milovaných pobřeží Amalfi a Cilento. Členité skalnaté pobřeží je velice fotogenické a poseté často nesnadno dostupnými romantickými plážičkami, poskytujícími mnoho soukromí.

Samotné Salerno má pěkné historické jádro s celou řadou kostelíků a úzkých křivolakých uliček. Svatostánkům dominuje katedrála Duomo z 11. století. Nabídce místních hospůdek neodolávejte, tradiční místní citrónový likér limoncello prostě musíte ochutnat. Za zmínku stojí též botanická zahrada zaměřená na kultivaci léčivek.

Salerno

Kam se vydat v Salernu

Pokud nezvolíte organizovaný výlet do vzdálenějších míst v okolí, určitě se projděte po salernské promenádě Lungomare Trieste, odkud je krásný výhled na pobřeží i na spoustu malých výletních člunů, vyrážejících na nedaleké Capri nebo po turisticky oblíbené vesničky Positano.

Nejoblíbenější výlety lodních společností ze Salerna

  • Pompeje, délka 4 hodiny, orientační cena 56 EUR
  • Pobřeží a městečko Amalfi, délka 4 hodiny, orientační cena 50 EUR
  • Celodenní výlet do Neapole, orientační cena 100 EUR
  • Okružní jízda Salernem, délka 4 hodiny, orientační cena 40 EUR

Naše tipy pro cestování Salernem

Výletní lodě kotví za městem, u nového terminálu. Pro cestu do města můžete využít přistavené shuttle busy, platba většinou u řidiče nebo s použití jízdenky zakoupené předem na lodi.

Mapka přístavu Salerno

Okružní plavby Salerno, Itálie: