Neapol - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Itálie

Neapol

Přístav Neapol se rozkládá na pahorcích ve střední Itálii v širokém Neapolském zálivu. Neapol má nádhernou polohu u zálivu, s ostrovy Capri, Procida a Ischia, s hradbou hor Sorrentského poloostrova a s Vesuvem, druhou největší činnou sopkou v Evropě.

Ve městě, jehož centrum je součástí UNESCO, naleznete spoustu historických památek, úžasných výhledů na město, malých uliček, ale i typických šňůr se sušícím se prádlem. Město je významné obchodní a průmyslové středisko, s důležitým přístavem, sídlem university a arcibiskupa. Z kopce Numero se naskýtá krásný pohled na celou Neapol. Staré město má úzké stupňovité ulice a vysoké domy s balkóny, střed města je modernější a na okraji město lemují rozlehlé vilové čtvrtě. Navštivte také hrad Castel Nuovo s pěti věžemi, někdejší rezidenci neapolských králů a místokrálů. Nedaleko přístavu se rozkládá čtvrť Santa Lucia se stejnojmenným kostelem, kostelem Santa Lucia, která je patronkou slepých a náměstí s několika kostely a chrámem San Francescco di Paola.

Neapol je také výchozím místem k návštěvě malebného ostrova Capri a ostrova Ischia, který proslavily termální prameny.

Neapol

Kam se vydat v Neapoli

Projděte si historické centrum a nechte se zlákat vůní čerstvě upečené pizzy. Vždyť právě z neapole pochází nejobjednávanější tříbarevná Margarita.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Neapole

  • Prohlídka Neapole s průvodcem, délka 4 hod., orientační cena 40 EUR
  • Neapol a archeologické muzeum, délka 4 hod., orientační cena 60 EUR
  • Ostrovy Anacapri a Capri, délka 5 hod., orientační cena 80 EUR
  • Královský palác Caserta, délka 4 hod., orientační cena 60 EUR
  • Sorrento & Amalfi, délka 9 hod., orientační cena 90 EUR
  • Výlet k Vesuvu, délka 4 hod., orientační cena 55 EUR

Naše tipy pro cestování Neapolí

Přístav leží v centu města, jen 5 minut chůze od náměstí "Piazza Municipio" a nedaleko Castela Nuovo, odkud je možné se vydat na toulky městem.

Neapol jako váš přístav nalodění ... více

Mapka přístavu Neapol

Okružní plavby Neapol, Itálie: