Cagliari - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Itálie

Cagliari

Cagliari je největší město na Sardinii. Jedná se o starodávné město s dlouhou historií. Nachází se mezi dvěma zátokami mořského zálivu a jedná se o důležitý přístav v oblasti, který je zároveň jedním z největších ve Středomoří, a také o regionální kulturní, vzdělávací, politické a umělecké centrum.

Stará část města Castello se nachází na vrcholu kopce, odkud je krásný rozhled na Cagliarský záliv. Většina starých městských zdí stále stojí a nachází se zde i dvě původní věže. Mezi nejznámější památky patří římský amfiteátr, který leží severozápadně od centru města. Celá stavba byla vytesána do skály a mohla pojmout až 20 000 diváků.

Ve městě je mnoho krásných kostelů, nejstarší kostel Sardinie San Saturno se začal stavět již v pátém století. Má sedmnáct metrů vysokou kopuli, která se stala předlohou pro mnoho dalších kostelů, jež je možná na ostrově nalézt. V jeho kryptě spočívají ostatky svatého Saturna. Další krásný kostel je Madonna di Bonaria, který je pojmenovaný podle patronky rybářů. Jde o klášterní komplex, který se skládá z poutního kostela Santuario di Bonaria, křížové cesty, kde je možné vidět obrazy, které znázorňují záchrany i neštěstí, a velké baziliky. Venku se nachází působivé schodiště, které bylo vybudováno pro papeže Pavla VI. když navštívil Sardinii.

Jsou zde k nalezení i muzea a galerie. Jako příklad můžeme uvést Collezione Sarda, což je soukromá sbírka historických map, rytin a kreseb Sardinie. Dále je zde Galleria Comunale d’Arte, galerie, kde je vystaveno moderní italské umění, a nakonec nejvýznamnější archeologické muzeum Sardinie Museo Nazionale.

Cagliari - průvodce

Kam se vydat v Cagliari

Projděte si historické jádro města, v přístavu lze zakoupit krátkou vyjížďku člunem. Rozhodně byste měli ochutnat zdejší vynikající sýry, které jsou i zajímavým suvenýrem.

Cagliari

Nejoblíbenější výlety z Cagliari od lodních společností

  • Okružní jízda Cagliari, délka 4 hod., orientační cena 45 EUR
  • Městem Cagliari na kole s průvodcem, délka 3 hod., orientační cena 30 EUR
  • Archeologická lokalita Barumini (nuragy), délka 4 hod., orientační cena 50 EUR
  • Výlet do vnitrozemí, olejový mlýn, místní produkty, krajina, délka 5 hod., orientační cena 90 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Sardinie

Praktické tipy pro cestování Cagliari

Přístavní terminál je nový a moderní. Poskytuje kyvydlovou autobusovou dopravu do města. Historické centrum je vzdálené cca 15 min. pěšky. Do města se doporučuje pohodlná obuv. Místní hromadná doprava nabízí rychlé a efektivní cestování po městě a jeho blízkém okolí. Je zde asi 30 autobusových linek a připravují se 4 linky metra. Po městě se ale dá chodit i pěšky a většina důležitých a zajímavých míst ve městě je poměrně dostupná.

<---Mapka přístavu Cagliari

Okružní plavby Cagliari, Itálie: