Itálie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Itálie

Okružní plavby lodí Itálie využívají celou řadu přístavů, kde zastavují výletní lodě nebo ze kterých lodě vyplouvají na své okružní či poziční plavby po Středomoří. Italské přístavy ožívají zejména na jaře, sezóna vrcholí v srpnu. I na podzim bývají dny plavby zalité sluncem. A ruch hlavních přístavů vyplutí Savona, Janov a Benátky neutichá ani v zimě.

Dovolená na moři Itálie

Kolem Itálie vedou okružní plavby lodí do Středozemního moře, na dohled vysokých pohoří Alpy a Apeniny, sopky Etny či turistických rájů jako Palmová riviéra a Smaragdové pobřeží.

Z přístavů se dostanete k celé řadě z více než 50 památek UNESCO, ochutnáte výtečnou italskou kuchyni a zažijete atmosféru kulturních svátků v čele s karnevaly, koňskými závody a námořními festivaly.

Itálie-Benátky

Poloha Itálie

Délka italského pobřeží, při započtení všech ostrovů (především Sicílie, Sardinie a Elby) dosahuje 7 600 km. Sousední státy jsou Francie, Švýcarsko, Rakousko a Slovinsko.

Základní údaje o Itálii

 • Rozloha: 301 338 km2
 • Počet obyvatel: 61 miliónů
 • Hlavní město: Řím
 • Nejvyšší bod: Mont Blanc (4 810 m n. m.)

Plavby výletní lodí Itálie

Přístavy Livorno či La Spezia potěší milovníky architektonických památek, protože Florencie a Pisa jsou jen kousek. Okružní plavby do jižní Itálie jsou díky pobřeží Amalfi, ostrovu Capri a Kalábrii vyhledávané vyznavači malých malebných pláží. Město Řím, celkem snadno dostupné z Civitavecchie, vyhledávají turisté všech generací a zájmů.

Skutečným cestovatelským fajnšmekrům doporučujeme malé přístavy na trasách lodí neokolekce Costa Cruises. Znáte třeba Portoferrario, Trapani či Reggio Calabria? Pokud ne, tak je nejvyšší čas to napravit! Itálie je obklopená mořem, a tak okružní plavby z Itálie se nabízejí jako ideální místo startu vaší skvělé dovolené na moři.

Atrakce u pobřeží Itálie

 • města Pompeje a Herculaneum zasypané výbuchem Vesuvu,
 • magické pobřeží Cinque Terre,
 • letovisko Portofino u Janova,
 • renesanční perly Florencie, Pisa a Lucca,
 • poklady etruské kultury v Tarquinii,
 • královský palác Caserta u Neapole,
 • pobřežní krajina Amalfitana,
 • domy "trulli" v Alberobello u Bari.
Itálie-Řím 2

Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří probíhá celoročně, v létě se nabízí jejich spojení s koupáním v moři.

Přístavy Itálie

Syrakusy
Italské město a přístav na Sicílii pyšnící se bohatou historií a četnými památkami mnoha staletí, které jsou v docházkové vzdálenosti. Zajímavé jsou i výlety do okolí.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Ancona
Velký osobní přístav v Jadranu a středisko regionu Marche. Prohlédněte si Trajanův oblouk, katedrálu a přírodní park Conero a poutní místo Loreto.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Bari
U přístavu se nachází promenáda Lungomare Augusto Imperatore, staré opevnění a bazilika. Busem je dostupné Alberobello (UNESCO) či jeskyně Castellana.
Počet (aktivních) plaveb: 1
Benátky
Město na laguně plné gondol, kanálů a mostů. Z přístavu je blízko k památkám jako bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, most Rialto či Galleria dell'Accademia.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Cagliari
Metropole Sardinie. Svádí k procházce historickým centrem (římský amfiteátr, kostel San Saturno), za vidění stojí i nuragy v Barumini (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 1
Catania
Nádherné město pod svahy sicilské sopky Etny. Oplývá řadou památek (amfiteátr, katedrála, hrad), daleko to není ani do historické perly Taorminy.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Civitavecchia
Důležitý přístav u Tyrhénského moře, z nějž se lze během hodiny dostat do Říma, ale též do etruských nekropolí Tarquinia a Cerveteri (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 21
Janov
Jeden z největších středomořských přístavů (UNESCO). Nabízí rodiště Kolumba, katedrálu San Lorenzo, mořské akvárium či dóžecí palác. Letovisko Portofino v dosahu.
Počet (aktivních) plaveb: 0
La Spezia
Přístav na severu Itálie v "Zátoce básníků". Skvělý bod k poznávání krás Toskánska včetně Pisy, renesanční Florencie a pitoreskních městeček Cinque Terre (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 11
Livorno
Význačný přístav u Ligurského moře na dohled ostrovů Elba a Korsika. Ideální k výletům za toskánskými perlami Florencie, Pisa, Sienna či San Gimignano.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Messina
Strážkyně Messinské úžiny dělící Sicílii od Kalábrie. Její dominantou je katedrála Rogera II., nejlákavější jsou však výlety k sopce Etně a na vulkanické Liparské ostrovy.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Neapol
"Svůdné město" nabízí památek na celý den. Na dosah jsou i Vesuv a Pompeje (UNESCO), ostrovy Ischia a Capri, palác Caserta (UNESCO) či pobřeží Amalfi.
Počet (aktivních) plaveb: 12
Palermo
Metropole Sicílie s magnety v podobě katedrály, kaple Palatine, botanické zahrady a muzea loutek. V okolí památky UNESCO (Cefalú, Monreale) a pláž Mondello.
Počet (aktivních) plaveb: 1
Portoferraio Magazzini
Přístav patří k hlavnímu městu Elby na druhé straně hlubokého zálivu. Dobře odsud prozkoumáte celý ostrov včetně NP Arcipelago Toscano a Muzea Napoleona.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Porto Torres
Vstupní brána na sever Sardinie. Má řadu památek (bazilika, nekropole, katakomby), na pobřeží romantické pláže, v okolí tajemné nurágy a na dohled NP Asinara.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Ravenna
Město (UNESCO) s přístavem spojuje 10 km dlouhý kanál. Lze se vydat na jeho obhlídku, poležet si na pláži či na výlet do San Marina, Benátek, Ferrary nebo Padovy.
Počet (aktivních) plaveb: 10
Reggio Calabria
Hlídka v Messinské úžině dělí Kalábrii od Sicílie. Vévodí jí katedrála s hradem, o pozornost si říká i nedaleký vulkán Etna a sopečné Liparské ostrovy.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Salerno
Půvabné město nedaleko Neapole, Vesuvu a Pompejí, vstupní brána na pitoreskní pobřeží Amalfi a ostrov Capri. Ve městě je hrad, katedrála, paláce a řada kostelů.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Savona
Významný přístav na ligurském pobřeží s historickým městem v čele s pevností Priamar. Východzí bod k výletům do Janova, Monaka, Portofina či na Cote d´Azur.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Terst
Důležitý přístav u hranic se Slovinskem (metropole Lublaň, jeskyně Postojna). Z terminálu jsou pěšky dostupné všechny památky města včetně menšího akvária.
Počet (aktivních) plaveb: 0

Okružní plavby Itálie