Itálie - Okružní plavby

Itálie

V Itálii se nachází mnoho přístavů, kde zastavují výletní lodě nebo ze kterých vyplouvají na své okružní či poziční plavby po Středomoří. Středomoří ožívá na jaře, sezóna vrcholí v srpnu. Ale i na podzim bývají dny plavby zalité sluncem. Ruch hlavních přístavů vyplutí Savona, Janov a Benátky však neutichá ani v zimě.

Okružní plavby a přístavy Itálie

Skutečným cestovatelským fajnšmekrům doporučujeme malé přístavy na trasách lodí neokolekce Costa Cruises. Znáte třeba Portoferrario, Trapani či Reggio Calabria? Pokud ne, tak je nejvyšší čas to napravit!
Itálie je obklopená mořem, a tak okružní plavby z Itálie se nabízejí jako ideální místo startu vaší skvělé dovolené na moři.

Itálie-Benátky

Přístavy Livorno či La Spezia potěší milovníky architektonických památek, protože Florencie a Pisa jsou jen kousek. Okružní plavby do jižní Itálie jsou díky pobřeží Amalfi, ostrovu Capri a Kalábrii vyhledávané vyznavači malých malebných pláží. Město Řím, celkem snadno dostupné z Civitavecchia, vyhledávají turisté všech generací a zájmů.

Přístavy v Itálii

Syrakusy Italské město a přístav na Sicílii pyšnící se bohatou historií a četnými památkami mnoha staletí, které jsou v docházkové vzdálenosti. Zajímavé jsou i výlety do okolí.
Počet (aktivních) plaveb: 12
Ancona Velký osobní přístav v Jadranu a středisko regionu Marche. Prohlédněte si Trajanův oblouk, katedrálu a přírodní park Conero a poutní místo Loreto.
Počet (aktivních) plaveb: 13
Bari U přístavu se nachází promenáda Lungomare Augusto Imperatore, staré opevnění a bazilika. Busem je dostupné Alberobello (UNESCO) či jeskyně Castellana.
Počet (aktivních) plaveb: 220
Benátky Město na laguně plné gondol, kanálů a mostů. Z přístavu je blízko k památkám jako bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, most Rialto či Galleria dell'Accademia.
Počet (aktivních) plaveb: 336
Cagliari Metropole Sardinie. Svádí k procházce historickým centrem (římský amfiteátr, kostel San Saturno), za vidění stojí i nuragy v Barumini (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 32
Catania Nádherné město pod svahy sicilské sopky Etny. Oplývá řadou památek (amfiteátr, katedrála, hrad), daleko to není ani do historické perly Taorminy.
Počet (aktivních) plaveb: 36
Civitavecchia Důležitý přístav u Tyrhénského moře, z nějž se lze během hodiny dostat do Říma, ale též do etruských nekropolí Tarquinia a Cerveteri (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 715
Janov Jeden z největších středomořských přístavů (UNESCO). Nabízí rodiště Kolumba, katedrálu San Lorenzo, mořské akvárium či dóžecí palác. Letovisko Portofino v dosahu.
Počet (aktivních) plaveb: 532
La Spezia Přístav na severu Itálie v "Zátoce básníků". Skvělý bod k poznávání krás Toskánska včetně Pisy, renesanční Florencie a pitoreskních městeček Cinque Terre (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 282
Livorno Význačný přístav u Ligurského moře na dohled ostrovů Elba a Korsika. Ideální k výletům za toskánskými perlami Florencie, Pisa, Sienna či San Gimignano.
Počet (aktivních) plaveb: 102
Messina Strážkyně Messinské úžiny dělící Sicílii od Kalábrie. Její dominantou je katedrála Rogera II., nejlákavější jsou však výlety k sopce Etně a na vulkanické Liparské ostrovy.
Počet (aktivních) plaveb: 98
Neapol "Svůdné město" nabízí památek na celý den. Na dosah jsou i Vesuv a Pompeje (UNESCO), ostrovy Ischia a Capri, palác Caserta (UNESCO) či pobřeží Amalfi.
Počet (aktivních) plaveb: 279
Palermo Metropole Sicílie s magnety v podobě katedrály, kaple Palatine, botanické zahrady a muzea loutek. V okolí památky UNESCO (Cefalú, Monreale) a pláž Mondello.
Počet (aktivních) plaveb: 88
Portoferraio Magazzini Přístav patří k hlavnímu městu Elby na druhé straně hlubokého zálivu. Dobře odsud prozkoumáte celý ostrov včetně NP Arcipelago Toscano a Muzea Napoleona.
Počet (aktivních) plaveb: 9
Porto Torres Vstupní brána na sever Sardinie. Má řadu památek (bazilika, nekropole, katakomby), na pobřeží romantické pláže, v okolí tajemné nurágy a na dohled NP Asinara.
Počet (aktivních) plaveb: 1
Ravenna Město (UNESCO) s přístavem spojuje 10 km dlouhý kanál. Lze se vydat na jeho obhlídku, poležet si na pláži či na výlet do San Marina, Benátek, Ferrary nebo Padovy.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Reggio Calabria Hlídka v Messinské úžině dělí Kalábrii od Sicílie. Vévodí jí katedrála s hradem, o pozornost si říká i nedaleký vulkán Etna a sopečné Liparské ostrovy.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Salerno Půvabné město nedaleko Neapole, Vesuvu a Pompejí, vstupní brána na pitoreskní pobřeží Amalfi a ostrov Capri. Ve městě je hrad, katedrála, paláce a řada kostelů.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Savona Významný přístav na ligurském pobřeží s historickým městem v čele s pevností Priamar. Východzí bod k výletům do Janova, Monaka, Portofina či na Cote d´Azur.
Počet (aktivních) plaveb: 187
Terst Důležitý přístav u hranic se Slovinskem (metropole Lublaň, jeskyně Postojna). Z terminálu jsou pěšky dostupné všechny památky města včetně menšího akvária.
Počet (aktivních) plaveb: 142

Okružní plavby Itálie