Okružní plavby Island - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Island

Okružní plavby lodí Island se odehrávají kolem ostrova ledu a lávy, kde si užijí hlavně příznivci dramatických přírodních výjevů. K největším islandským lákadlům patří ledovec Vatnajökull, gejzíry Stóri a Strokkur, vulkány Hekla a Askja, vodopády, jezero Öskjuvatn či relaxační zóna Modrá laguna.

Dovolená na moři Island

Délka pobřeží ostrova Island, ke kterému to je z Norska asi tisíc kilometrů, dosahuje zhruba 5 tisíc kilometrů. Patří k němu taktéž ostrůvek Grímsey u severního polárního kruhu. Sezóna plaveb pro okružní plavby severní Evropa trvá od pozdního jara do časného podzimu.

Plavby výletní lodí Island

Hlavní přístav Reykjavík umožňuje dosáhnout geotermální oblast Seltún a národní park Pingvellir s pozůstatky starého parlamentu Althing (UNESCO). Lodě kotví i v přístavech Isafjord a Akureyri uprostřed fjordu na severu Islandu. Nezapomeňte průběžně sledovat naše cenově zvýhodněné plavby Island a pak se vydat na cestu.

Přístavy Island

Grundafjordur
Západoislandský přístav Grundarfjörður na poloostrově Snæfellsnes je zároveň rybářskou vesnicí.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Seyđisfjörđur
Východoislandský mezinárodní přístav je cílem trajektové linky i výletních lodí. Leží v hlubokém zálivu a je obklopen sopečnými útesy.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Akureyri
Přístav u fjordu na severu Islandu. Má památky (kostel Logmannshíd), daleko není ani ostrov Grímsey na severním polárním kruhu a vodopád Godafoss.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Isafjord
"Ledový fjord" s přístavem, jehož okolí dominuje divoká a chladná příroda. Město se pyšní i starými domy z 18. století a Mořským muzeem.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Reykjavík
Metropole s řadou kostelů a muzeí. Atrakcemi okolí jsou NP Pingvellir se zbytky starého parlamentu Althing (UNESCO) a geotermální oblast Seltún.
Počet (aktivních) plaveb: 4