Roatan - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Honduras

Roatan

Roatán je největší ostrov honduraských karibských ostrovů. Nabízí dokonalou tropickou dovolenou. Je dlouhý skoro 70 km a na nejširším místě nepřesahuje 5 km. Najdete tu tropické lesy, bílé pláže, azurově modré moře a korálové útesy, které přímo vybízejí k potápění a šnorchlování, což je také jedna z nejoblíbenějších aktivit na ostrově. Mimo jiné si tu můžete užít jízdu na kajaku v mangrovových porostech, jízdu na Zip-Linu či plavbu na lodi se skleněným dnem. Hlavním městem a centrem obchodu na ostrově Roatán je Coxen Hole, u kterého se mimo jiné nachází i mezinárodní letiště.

Kam se vydat v Roatanu

Před přístavním terminálem Mahogany Bay je sedačková lanovka (cena 14 USD) k plážovému resortu Mahogany Beach, který nabízí kompletní plážový servis. Lze sem dojít i velice pohodlně pěšky během pár minut. Adrenalinovou atrakcí je dlouhý zip line, vedoucí přímo na pláž (cena 60 či 90 USD). Pokud vaše loď zakotví v Coxen Hole, máte město snadno na dosah. Zdejší Jungle Zip Line Park je rozsáhlý a nabízí též krásné výhledy.

Nejoblíbenější výlety lodních společností na Roatanu

  • Okružní jízda ostrovem, délka 4 hod., cca 54 USD
  • Setkání s delfíny a pláž Tabayana, délka 5 hod., cca 144 USD
  • Plavba katamaránem a šnorchlování u útesu, délka 4 hod., cca 84 USD
  • Jízda člunem s proskleným dnem a West End Village, délka 3 hod., cca 59 USD
  • Pláž Tabaynana a canopy v korunách stromů, délka 2 hod., cca 59 USD
Roatan, plavby Carnival

Naše tipy pro přístav Roatan

Lodě kotví buď u terminálu Mahogany Bay (Costa, Carnival) nebo v Coxem Hole (Norwegian atd.). V areálu přístavních terminál je mnoho stánků se suvenýry.

Z terminálu Coxem Hole je město velice snadno dostupné pěšky. Na hlavní ulici je mnoho místních obchůdků. Vozy taxi naleznete hned za branami terminálu, cenu je dobré si dohodnout dopředu.

Okružní plavby Roatan, Honduras: