Toulon - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Francie

Toulon

Velké město Toulon s více než 160 000 obyvateli je významný přístav na jihofrancouzském pobřeží. Město bylo během 2. světové války silně poškozené.

Nyní se město začíná proměňovat z tradičně průmyslového sídla na turistickou destinaci. Z bývalých doků se stal park s jachetním přístavem, u kterého začíná krásná přímořská promenáda se spoustou restaurací, kaváren a více než 100 butiků. Stará čtvrť spíše připomíná pitoreskní provensálský pouliční trh zalitý středomořským sluncem, jasnými barvami a vůněmi květin. Při toulkami městem objevíte vodotrysky, stinná náměstíčka i muzea a památníky. Nejstarší památkou je katedrála Notre-Dame-de-la-Sède de Toulon s 36 m vysokou věží. Za centrum se považuje náměstí Armand Vallé, krásným místem je také náměstí Place de la Liberté s navazujícím městským parkem a terasami.

Oblíbenou turistickou atrakcí je lanovka 'Le Faron', díky které si můžete vychutnat úžasné výhledy na město i na moře. Poblíž lanovky se nachází muzeum 2. světové války. V toulonské zátoce je velká základna vojenského námořnictva, a tak často uvidíte také vojenská letadla a lodě.

Kam se vydat v Toulonu

Projděte se po nábřeží, starobylými uličkami se prokličkujte ke katedrále. Prohlídka města vám zabere tak 2 hodiny, pokud neplánujete posedět v kavárně a užívat si zdejší atmosféru, je dobré naplánovat si výlet za město.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Toulonu

  • Prohlídka Marseille s průvodcem, délka 5 hod., cca 45 EUR
  • Výlet autobusem do centra Provence Aix en Provence, délka 5 hod., cca 50 EUR
  • Výlet autobusem do Avignonu, délka 8 hod., cca 55 EUR
  • Výlet autobusem do Saint Tropez a do přístavu Grimaud, délka 8 hod., cca 45 EUR
  • Ostrov Porquerolles s možností koupání, délka 7 hod., cca 80 EUR
Toulon (750x500)

Praktické tipy pro přístav Toulon

Velké výletní lodě kotví v La Seyne sur Mer, který leží na druhé straně zátoky a je součástí aglomerace Toulon; do centra Toulonu to je cca 10 km. Lodní společnosti často nabízejí kyvadlové autobusy do města. Druhou možností je využít cestu člunem (v rámci MHD) linky 8M, která jezdí každých 30 min. a přepraví vás do města za 20 min. Malé lodě kotví u mola Quai Fournel, odkud to je na městskou promenádu jen kousek. Po turisticky zajímavé trase jezdí vláček Le Petit Train de Toulon, jehož zastávka je i poblíž nábřeží u náměstí Garmain Noveau.

Okružní plavby Toulon, Francie: