Marseille - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Francie

Marseille

Marseille je po Paříži druhé největší město Francie a nejvýznamnější středomořský přístav s dlouhou historií. Více než 1,5 milionů obyvatel tvoří pestrou směsici národů a etnik. Dnes je Marseille město kultury, zábavy, festivalů, ale na své si zde přijdou i milovníci procházek, protože město je plné nejrůznějších zákoutí a malebných uliček. Maresille je výchozím místem pro toulky oblastí Provence.

Marseille - průvodce

Kam se vydat v Marseille

Vynechat byste rozhodně neměli dominantu Marseille - basiliku Notre Dame de la Garde. Poblíž starého přístavu se nachází muzeum Mucem, věnované evropské a speciálně středomořské civilizaci. Gastronomicky zajímavá je rybí polévka bouillabaisse. Až se budete procházet po historické čtvrti Panier, nebojte se nakouknout do dvorů a kolonád. Jedině tak nasajete ducha místa, kde se žije rybolovem, koupáním, doutníky, a hlavně se nikam nespěchá.

09 Marseille

Nejoblíbenější výlety z Marseille od lodních společností

  • Marseille a nákupy – prohlídka města s průvodcem, délka cca 4 hod., orientační cena 45 EUR
  • Avignon & Marseille – s průvodcem, délka cca 8 hod., orientační cena 80 EUR
  • Člunem do pevnosti If, délka cca 4 hod., orientační cena 60 EUR (pouze v létě)
  • Historické město Aix-en-Provence, délka cca 4 hod., orientační cena 55 EUR
  • Šarmantní Cassis na jihofrancouzském pobřeží, délka cca 4,5 hod., orientační cena 40 EUR

Poznámka: jedná se o příklady výletů různých lodních společností.

Marseille Port

Praktické tipy pro cestování po Marseille

Od brány přístavu jezdí kyvadlový bus lodní společnosti (11 EUR) nebo autobus 35 (2 EUR, každých 15 min.) vás doveze do centra u starého přístavu na náměstí La Joliette. Ze starého přístavu můžete pokračovat turistickým vláčkem (cca 8 EUR) až k bazilice Notre Dame nebo můžete jet výletní loďkou k pevnosti If a dalším ostrovům

Přímo do přístavu jezdí turistické autobusy hop-on-hop-off. Za koupáním na pěknou pláž se vydejte autobusem 35 do zastávky Estaque Riaux. Při cestě zpět doporučujeme jít po trase busu směrem k přístavu, kde si lze dobře nakoupit v malých obchůdcích a nastoupit až na zastávce Littoral Fenouil (kruhový objezd) a poté pokračovat k bráně přístavu busem.

Marseille jako váš přístav nalodění: ... více

Mapka přístavu Marseille--->

Okružní plavby z Marseille, Francie: