Okružní plavby Francie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Francie

Okružní plavby lodí Francie mají mnoho podob v závislosti na oblasti, do které se vypravíte. Vždy se však můžete těšit na krásnou pobřežní krajinu, vynikající služby, jedinečnou atmosféru, četné památky i malebné přírodní zátoky. Z francouzského pobřeží jsou ostatně dosažitelné mnohé z atrakcí země galského kohouta.

Dovolená na moři Francie

Kolem Francie vedou okružní plavby lodí Středomořím nebo Atlantikem. Na francouzských březích lze pozorovat vysoké štíty Alp, barevné lány Provensálska, deltu Rhony i pláže Normandie. Pořád je na co se dívat.

Z přístavů se dostanete k mnoha z 45 památek UNESCO, zažijete atmosféru kulturních svátků a ochutnáte labužnickou francouzskou kuchyni i lahodné víno.

Marseille, plavby MSC

Poloha Francie

Délka pobřeží Francie dosahuje 4 853 kilometrů (včetně ostrova Korsika, kde se ve městě Ajaccio narodil Napoleon). K jejím význačným sousedům patří Španělsko na jihozápadě, Belgie, Německo, Švýcarsko a Itálie na východě a za Lamanšským průlivem se zvedající Velká Británie.

Základní údaje o Francii

 • Rozloha: 544 000 km2
 • Počet obyvatel: 67 miliónů
 • Hlavní město: Paříž
 • Nejvyšší bod: Mont Blanc (4 810 m n. m.)

Plavby výletní lodí Francie

Nejvíce vytížený přístav Marseille vás uchvátí bazilikou Notre Dame de la Garde a pevnost If hraběte Monte Christa. Nedaleko od něj leží přístav Cannes s možností návštěvy Saint Tropez a vystoupení delfínů v Antibes. U Atlantiku se nachází přístav Le Havre proslulý svou avantgardní architekturou, ústím Seiny i památkami na vylodění v Normandii. Podívejte se občas i na naše cenově zvýhodněné plavby Francie.

Atrakce u pobřeží Francie

 • Pláže vylodění v Normandii,
 • hora Saint Michel,
 • papežský Avignon (UNESCO),
 • luxusní knížectví Monako,
 • „provensálská metropole“ Aix-en-Provence
 • malebné Saint Tropez a Port Grimaud,
 • antický akvadukt u Gard,
 • metropole Paříž.
Korsika  Ajaccio

Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří trvá ve Francii po celý rok s vrcholem během léta, kdy si lze nejlépe užít koupání na plážích Azurového pobřeží (Francouzské riviéry).

Přístavy Francie

Villefranche sur Mer
Malý přístav na francouzské Azurovém pobřeží je dobrým výchozím místem pro výlety do Nice.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Ajaccio
Hlavní město Korsiky a rodiště Napoleonovo. Blízko přístavu stojí katedrála, radnice a galerie Fesch, na celý den vyjde želví park či magické skály Calanches.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Cherbourg
Normandské město na severu poloostrova Cotentin. Zavítejte do baziliky sv. Trojice, pevnosti Fort de l’Ouest či vlastivědného muzea Emmanuel-Liais.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Le Havre
Přístav s avantgardní architekturou u ústí Seiny do Atlantiku (UNESCO). Nedaleko jsou památky na vylodění v Normandii i mondénní letoviska jako Honfleur.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Marseille
Největší město a přístav Provence. Dominantami jsou bazilika Notre Dame de la Garde a pevnost If hrabětě Monte Christo. Výlety míří do Avignonu či Aix en Provence.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Propriano
Nevelký přístav na jihu ostrova Korsiky. Slouží jako východiště k výletům do metropole Ajaccia, ke zřícenině Campomoro či pod hory kolem Monte San Petru.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Toulon
Velkoměsto na jihu Francouzské riviéry v Provensálsku s mnoha vojenskými pevnostmi, hlavní základna francouzského válečného námořnictva ve Středomoří.
Počet (aktivních) plaveb: 0

Okružní plavby Francie