Okružní plavby Francie - Okružní plavby

Okružní plavby Francie

Okružní plavby lodí Francie mají mnoho podob v závislosti na oblasti, do které se vypravíte. Z francouzského pobřeží jsou dosažitelné mnohé z atrakcí země galského kohouta jako hora Saint Michel, papežský Avignon (UNESCO), luxusní knížectví Monako, „provensálská metropole“ Aix-en-Provence či mohutný hrad Carcassone. Francie však nabízí i výšiny Alp, antické památky v čele s akvaduktem u Gard, lahodné víno a vůbec skvělou gastronomii.

Dovolená na moři Francie

Délka pobřeží Francie dosahuje 4 853 kilometrů (včetně ostrova Korsika, kde se ve městě Ajaccio narodil Napoleon). K jejím význačným sousedům patří Španělsko na jihozápadě, Belgie, Německo, Švýcarsko a Itálie na východě a za Lamanšským průlivem se zvedající Velká Británie. Sezóna plaveb pro okružní plavby Středomoří trvá ve Francii po celý rok s vrcholem během léta, kdy si lze nejlépe užít koupání na plážích Azurového pobřeží (Francouzské riviéry).

Plavby výletní lodí Francie

Nejvíce vytížený přístav Marseille vás uchvátí bazilikou Notre Dame de la Garde a pevnost If hraběte Monte Christo. Nedaleko od něj leží přístav Cannes s možností návštěvy Saint Tropez a vystoupení delfínů v Antibes. U Atlantiku se nachází přístav Le Havre proslulý svou avantgardní architekturou, ústím Seiny i památkami na vylodění v Normandii. Podívejte se občas i na naše cenově zvýhodněné plavby Francie.

Přístavy Francie

Villefranche sur Mer Malý přístav na francouzské Azurovém pobřeží je dobrým výchozím místem pro výlety do Nice.
Počet (aktivních) plaveb: 50
Ajaccio Hlavní město Korsiky a rodiště Napoleonovo. Blízko přístavu stojí katedrála, radnice a galerie Fesch, na celý den vyjde želví park či magické skály Calanches.
Počet (aktivních) plaveb: 39
Cherbourg Normandské město na severu poloostrova Cotentin. Zavítejte do baziliky sv. Trojice, pevnosti Fort de l’Ouest či vlastivědného muzea Emmanuel-Liais.
Počet (aktivních) plaveb: 10
Le Havre Přístav s avantgardní architekturou u ústí Seiny do Atlantiku (UNESCO). Nedaleko jsou památky na vylodění v Normandii i mondénní letoviska jako Honfleur.
Počet (aktivních) plaveb: 119
Marseille Největší město a přístav Provence. Dominantami jsou bazilika Notre Dame de la Garde a pevnost If hrabětě Monte Christo. Výlety míří do Avignonu či Aix en Provence.
Počet (aktivních) plaveb: 512
Propriano Nevelký přístav na jihu ostrova Korsiky. Slouží jako východiště k výletům do metropole Ajaccia, ke zřícenině Campomoro či pod hory kolem Monte San Petru.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Toulon Velkoměsto na jihu Francouzské riviéry v Provensálsku s mnoha vojenskými pevnostmi, hlavní základna francouzského válečného námořnictva ve Středomoří.
Počet (aktivních) plaveb: 16