Manila - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Filipíny

Manila

Ohromná městská aglomerace s nejhutší hustotou osídlením na světě (41 515 obyvatel na kilometr čtvereční) Manila je zároveň hlavním městem Filipín.

Popis přístavu Manila

Manila

Velkoměsto Manila se nachází u břehů Manilského zálivu kolem ústí řeky Pasig, na jihozápadě ostrova Luzon. V metropolitní oblasti, zahrnující i další velká okolní města Quezon City, Muntinlupa či Valenzuela, žije kolem 14 miliónů lidí.

Kam se vydat během kotvení lodi v přístavu Manila

Z největších atrakcí Manily vybíráme kostel a klášter San Agustin, koloniální pevnost Santiago, park Luneta a pomníkem národního hrdiny Josého Rizala nebo univerzitu sv. Tomáše z roku 1611. Za prohlídku stojí i Národní muzeum, Filipínská galerie a obrazová galerie v prezidentském paláci. Nejmodernější částí města představuje finanční a obchodní centrum Makati. Jedinečné zážitky si odnesete z obřího zábavního parku Enchanted Kingdom ve městě Santa Rosa (zhruba 36 kilometrů od okraje Manily). Na ploše 25 hektarů nabízí celkem 7 tematických zón zahrnujících na 30 rozmanitých atrakcí.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Manily

Vyberte si z aktuální nabídky výletů lodních společností plujících do přístavu Manila. Program jednotlivých výletů se může v průběhu roku měnit (také v závislosti na počasí).

Praktické tipy pro cestu z přístavu Manila

Výletní lodě kotví u nejvíce používaného mola č. 4, které je v docházkové vzdálenosti od starého centra města Old Manila v sousedství parku Rizal. V terminálu se pořádají velké uvítací party pro hosty výletních lodí, ale také pro filipínské členy posádky.

Mapka přístavu Manila --->

Okružní plavby Manila, Filipíny: