Tallinn - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Estonsko

Tallinn

Hansovní město Tallinn leží na březích Finského zálivu Baltského moře. Může se pochlubit tisiciletou historií - tursité jsou nadšení z historického jádra se Starým městem (součást světového dědictví UNESCO).

Nejstarší dochovanou církevní stavbou je gotický dóm Alexandra Něvského z počátku 13. století. Kostel Oleviste, postavený ve 2. polovině 13. století, byl ve své době nejvyšší stavbou Evropy. Na střeše osmiboké věže radnice v centru starého města se nachází větrná korouhvička s podobou vojáka stojícího na stráži. Nazývá se Starý Thomas a patří k symbolům estonské metropole. Jedinečný komplex obytných domů ze 13. až 15. století se zachoval ve svém původním vzhledu i se svými uličkami, kostely a všemi součástmi středověkého města.

Kam se vydat během kotvení lodi v Tallinnu

V zátoce Kopli, západně od centra města v části Rocca al Mare, se rozkládá estonský skansen. V přírodním amfiteátru může pěvecké a taneční slavnosti sledovat více než 100 000 diváků. Za vidění stojí i:

  • čtvrť Kadriorg (založená Petrem I.) s bývalým sídlem cara, parkem a honosným barokním zámkem, ve které je dnes muzeum umění,
  • věž Dlouhý Heřman (vysoká 50 m) nad hradním vrchem Tompea,
  • jachetní přístav Pirita Marina.

Nejoblíbenější výlety lodních společností z přístavu Tallinn

  • Okružní jízda městem, délka asi 3,5 hod., cca 54 EUR (vhodné i pro vozíčkáře)
  • Expozice lodí (bitevní, ledoborce, historické) + prohlídka města, délka asi 4 hod., cca 50 EUR
  • Gotické památky - pěšky s průvodcem, délka asi 4 hod., cca 35 EUR
  • Tallinnský skanzen a prohlídka města, délka 7 hod., cca 85 EUR
21 Tallinn

Praktické tipy pro přístav Tallinn

Loď kotví obvykle v přístavu u starého města, centrum je vzdálené cca 500 m. Poblíž terminálu mají zastávku autobusy City Tour (Hop on - hop off), možno též kombinovat s lodí po Tallinnském zálivu.

Mapka přístavu Tallinn - - - >

Okružní plavby z Tallinu, Estonsko: