Kotor - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Černá Hora

Kotor

Menší černohorské město Kotor se rozkládá v nejzazším cípu zálivu Kotor, který je považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Reliéf 28 km dlouhého zálivu, obklopeného vysokými hradbami pohoří Lovcen, připomíná spíš norský fjord, i když se ve skutečnosti jedná o zatopený říční kaňon. Kotorský záliv (Boka Kotorska) se dále větví do do 4 menších zálivů. Za nimi, například v Budvě, se táhnou krásné písečné pláže.

Vznik Kotoru se datuje do 7. století, v té době plnil funkci důležité byzantské pevnosti. Strategicky významné místo během staletí ovládali Srbové, bosenští králové, Benátská republika, Rakousko a další. Ve 20. století byl začleněn do Jugoslávie, od roku 2006 je součástí samostatného státu Černá Hora (Montenegro).

V historické části města naleznete skvěle zachovanou síť středověkých uliček a spoustu kostelů, vše je chráněné pevností svatého Jana a mohutnými městskými hradbami. Díky skvěle zachovalým památkám je Kotor i sousední Perast zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kam se vydat během kotvení lodi v Kotoru

Projděte se malebnými uličkami Starého Kotoru a prozkoumejte 3 městské brány. Při toulkách městečkem narazíte také na románský kostel Sv. Lukáše, kde se podívejte na krásné pravoslavné ikony. Krásný pohled na záliv je z vyhlídky, kam vede zpoplatněná cesta z centra města; výstup je však celkem náročný, ale výhled opravdu stojí za to!

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Kotoru

  • Historický Kotor a Budva, délka 3 hod., cca 55 EUR
  • Barokní město Perast a Kotor, délka 4 hod., cca 55 EUR
  • Relaxace na pláži Jaz, délka 4 hod., cca 39 EUR
  • Vyhlídková plavba zátokou Kotor do městečka Perast, délka 3,5 hod., cca 50 EUR
  • To nejlepší z Černé Hory - autobusem, délka 4 hod., cca 60 EUR
Příklady výletů jsou pouze orientační; aktuální nabídku obdržíte po rezervaci plavby.
Kotor (750x400)

Praktické tipy pro přístav Kotor

Menší lodě kotví u pobřežního mola, které je vzdálené jen kousek od historického jádra. Větší lodě pak kotví v zátoce a přeprava cestujících je realizovaná čluny k molu.

Mapka přístavu Kotor --->
Konkrétní místo kotvení vaší lodi si vždy ověřte!

Okružní plavby Kotor, Černá Hora: