Lerwick - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Velká Británie

Lerwick

Rušným shetlandským přístavem Lerwick projde ročně několik tisíc cestujících. Lerwick je hlavním městem Shetlendských ostrovů a zároveň nejseverněji položeným osídlením Britských ostrovů. Asi 7 tisíc obyvatel se živí převážně rybolovem, turistikou a také těžbou ropy.
Na jihu ostrova vás překvapí fascinující vesnice, která je až po střechy domů zakopána v zemi. Kdysi byla domovem obyvatel doby bronzové, železné i Vikingů. Během cesty na jih k Jarlshofu můžete obdivovat starověká sídliště. Toto území je obydlené již více než 4 000 let, takže máte možnost si prohlédnou příbytky z doby kamenné, středověku, pozůstatky vikingských dlouhých domů i obydlí z 16. století.

Ostrov je také známý svou jedinečnou ptačí kolonii, kde hnízdí více než 5 000 ptáků rozličných druhů.

Starobylému Scalloway vévodí středověký hrad, jež byl postaven kolem roku 1600 hrabětem Patrikem Stewartem. Mocný a krutý hrabě ke stavbě hradu násilím přinutil obyvatele z okolí. Roku 1615 pak byl popraven v Edinburgu.

Kam se vydat během kotvení lodi v Lerwick?

V původně rybářském přístavu ze 17. století jsou zajímavé staré domy, jež jsou postaveny přímo u moře. Hned na nábřeží poblíž přístavu vyl vystaven muzejní komplex Shetland Museum & Archives. Až se pokocháte nádhernými vitrážemi gotické radnice, projděte do vedlejší ulíce, kde začíná nádherně upravený park Jubilee Flower Garden.

Nejoblíbenější výlety lodních společností v Lerwicku

  • Pěší prohlídka městem Lerwick, délka 3 hod., cena cca 55 EUR
  • Panoramatická prohlídka ostrovů Shetland s návštěvou archeologické památky Jarlshof, délka 4 hod., cena cca 65 EUR
  • Výprava do přírody na ostrov Mousa, délka 4 hod., cena cca 85 EUR
  • Panoramatický okruh ostrovem Mainland, délka 3 hod., cena cca 60 EURPříklady výletů jsou pouze orientační; aktuální nabídku obdržíte po rezervaci plavby.
Lerwick

Naše tipy pro přístav Lerwick

Tento rušný přístav přijme ročně na 25 000 hostů z výletních lodí. Kotviště je v docházkové vzdálenosti do centra.

Větší výletní lodě mohou kotvit v Bressay Sound, také v docházkové vzdálenosti od města.

Mapka přístavu Lerwick -->
Konkrétní místo kotvení vaší lodi si vždy ověřte!

Okružní plavby Velká Británie, Lerwick