Okružní plavby Velká Británie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Velká Británie

Okružní plavby lodí Velká Británie mají své neopakovatelné kouzlo stejně jako celé Britské ostrovy. Tady se psala historie králů a královen, tady spatřila světlo světa dlouhá řada objevů, tady žili velikáni umění v čele se Shakespearem. Okružní plavby lodí Spojené království (Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko) mají skutečně co nabídnout.

Dovolená na moři Velká Británie

Kolem Velké Británie vedou okružní plavby lodí do Atlantiku i do Severního moře, na dohled velkých městských aglomerací v čele s Londýnem, tajemných pohoří Skotska i nečekaných přírodních krás v národních parcích.

Z přístavů se dostanete k celé řadě z více než tří desítek památek UNESCO, ochutnáte tradiční britskou kuchyni a zažijete atmosféru kulturních svátků, často kořeněných dlouhou keltskou či normandskou minulostí.

Dover

Poloha Velké Británie

Pobřeží dlouhé asi 12 500 kilometrů omývá Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře a Atlantský oceán. K Británii patří také ostrovy Man, Hebridy, Orkneje (Kirkwall) a Shetlandy (Lerwick). Jediným pevninským sousedem Velké Británie je Irsko.

Základní údaje o Velké Británii

 • Rozloha: 244 000 km2
 • Počet obyvatel: 66 miliónů
 • Hlavní město: Londýn
 • Nejvyšší bod: Ben Nevis (1 343 m n. m.)

Plavby výletní lodí Velká Británie

Nejdůležitější anglické přístavy jsou Dover a Southampton (blízko katedrál ve Winchesteru a Salisbury). Skotské přístavy jsou Greenock u Glasgowa a Invergordon v zátoce Moray Firth. Zvláštní pozornost si zaslouží Gibraltar, britské zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova. Zkontrolujte si, zda nepřicházíte o cenově zvýhodněné plavby Velká Británie.

Atrakce u pobřeží Velké Británie

 • Kosmopolitní Londýn,
 • jezero Loch Ness,
 • menhiry ve Stonehenge,
 • kamenný chodník „Giant´s Causeway“,
 • katedrála v Canterbury,
 • Belfast a výstava „Titanic Belfast Experience“,
 • městské jádro v Bath (UNESCO),
 • Cambridge,
 • nultý poledník v Greenwichi,
 • starobylý Edinburgh.
Gibraltar aerial view looking northwest Velká Británie

Další články a témata o Velké Británii

Sezóna plaveb pro okružní plavby severní Evropa probíhá okolo Velké Británie především od jara do pozdního podzimu.

Přístavy Velká Británie

Belfast
Přístav Belfast leží v malebné krajině ohraničené skalnatým pobřežím. Místo má velice dlouhou historii a ve městě uvidíte stavby mnoha architektonických stylů.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Greenock
Menší skotský přístav Greenock je rodištěm slavného vynálezce a fyzika Jamese Watta. Město je dobrým výchozím bodem pro výlety do Glasgow.
Počet (aktivních) plaveb: 3
Dover
Přístav v kanálu La Manche. Hned nad ním se tyčí největší anglický hrad. Výchozí místo k výletům na pobřeží, do Londýna a katedrály v Canterbury (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 3
Gibraltar
Britské zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova. Z velkého přístavu je dostupná pevnost nad městem, muzeum, obchodní zóna či výhled ze skály.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Harwich
Frekventovaný přístav na východě Anglie u Severního moře. Poblíž jsou historická města Chemsford, Ipswich, Colchester, Cambridge. Do Londýna to je asi 100 km.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Invergordon
„Brána Vysočiny“, přístav na severovýchodě Skotska v zátoce Moray Firth. Ideální příležitost k výletu na jezero Loch Ness nebo na hrady Dunrobin a Cawdor.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Kirkwall
Centrum Orknejského souostroví severně od Skotska. Za vidění stojí katedrála svatého Magnuse, zřícenina biskupského paláce či neolitické monumenty (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 0
Lerwick
Hojně používaný přístav na Shetlandech severně od Skotska. Na výletech jsou k vidění ptačí kolonie, starověká sídliště, jezero Girlsta a starobylý Scalloway. Jubilee Flower Garden
Počet (aktivních) plaveb: 0
Southampton
Hlavní přístav pro londýnskou aglomeraci. Dále lze vidět Bath a Stonehenge (UNESCO), katedrálu ve Winchesteru, Portsmouth, Salisbury či krajinu u New Forest.
Počet (aktivních) plaveb: 34

Okružní plavby Velká Británie