Okružní plavby Velká Británie - Okružní plavby

Okružní plavby Velká Británie

Okružní plavby lodí Velká Británie mají své neopakovatelné kouzlo stejně jako celé Britské ostrovy. Tady se psala historie králů a královen, tady spatřila světlo světa dlouhá řada objevů, tady žili velikáni umění v čele se Shakespearem. K vidění tu jsou hrad ve Windsoru, jezero Loch Ness, menhiry ve Stonehenge, kamenný Obrův chodník, katedrála v Canterbury, nultý poledník v Greenwichi, beatlesácký Liverpool, starobylý Edinburgh, kosmopolitní Londýn… Okružní plavby lodí Spojené království (Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko) mají skutečně co nabídnout.

Dovolená na moři Velká Británie

Jediným pevninským sousedem Velké Británie je Irsko. Pobřeží dlouhé asi 12 500 kilometrů omývá Severní moře, Lamanšský průliv, Keltské moře a Atlantský oceán. K Británii patří také ostrovy Man, Hebridy, Orkneje (Kirkwall) a Shetlandy (Lerwick). Sezóna plaveb pro okružní plavby severní Evropa probíhá především od jara do pozdního podzimu.

Plavby výletní lodí Velká Británie

Nejdůležitější anglické přístavy jsou Dover a Southampton (blízko katedrál ve Winchesteru a Salisbury). Skotské přístavy jsou Greenock u Glasgowa a Invergordon v zátoce Moray Firth. Zvláštní pozornost si zaslouží Gibraltar, britské zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova. Zkontrolujte si, zda nepřicházíte o cenově zvýhodněné plavby Velká Británie.

Přístavy Velká Británie

Belfast Přístav Belfast leží v malebné krajině ohraničené skalnatým pobřežím. Místo má velice dlouhou historii a ve městě uvidíte stavby mnoha architektonických stylů.
Počet (aktivních) plaveb: 4
Greenock Menší skotský přístav Greenock je rodištěm slavného vynálezce a fyzika Jamese Watta. Město je dobrým výchozím bodem pro výlety do Glasgow.
Počet (aktivních) plaveb: 29
Dover Přístav v kanálu La Manche. Hned nad ním se tyčí největší anglický hrad. Výchozí místo k výletům na pobřeží, do Londýna a katedrály v Canterbury (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 14
Gibraltar Britské zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova. Z velkého přístavu je dostupná pevnost nad městem, muzeum, obchodní zóna či výhled ze skály.
Počet (aktivních) plaveb: 90
Harwich Frekventovaný přístav na východě Anglie u Severního moře. Poblíž jsou historická města Chemsford, Ipswich, Colchester, Cambridge. Do Londýna to je asi 100 km.
Počet (aktivních) plaveb: 13
Invergordon „Brána Vysočiny“, přístav na severovýchodě Skotska v zátoce Moray Firth. Ideální příležitost k výletu na jezero Loch Ness nebo na hrady Dunrobin a Cawdor.
Počet (aktivních) plaveb: 15
Kirkwall Centrum Orknejského souostroví severně od Skotska. Za vidění stojí katedrála svatého Magnuse, zřícenina biskupského paláce či neolitické monumenty (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 22
Lerwick Hojně používaný přístav na Shetlandech severně od Skotska. Na výletech jsou k vidění ptačí kolonie, starověká sídliště, jezero Girlsta a starobylý Scalloway.
Počet (aktivních) plaveb: 12
Southampton Hlavní přístav pro londýnskou aglomeraci. Dále lze vidět Bath a Stonehenge (UNESCO), katedrálu ve Winchesteru, Portsmouth, Salisbury či krajinu u New Forest.
Počet (aktivních) plaveb: 228