Maceio - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Brazílie

Maceio

Maceió je miliónové hlavní město brazilského státu Alagoas. Leží mezi břehy Atlantiku, lagunou Mundaú a řekou Meirim zhruba 250 kilometrů od Recife. Nedaleko se na řece Paraiba modrá další velká laguna Manguaba.

Počátky moderního Maceia se datují do roku 1815, kdy stejnojmenná obec rozkládající se mezi nekonečnými plantážemi cukrové třtiny získala postavení města. Dnes je z něj významný přístav, a především rušné turistické centrum, ze kterého pochází například slavný fotbalový hráč a trenér Zagallo.

Maceió na první pohled láká k procházkám po krásných písečných plážích, ke koupání v azurovém oceánu a k relaxaci ve stínu slunečníku a se sklenkou osvěžujícího nápoje v ruce. Svádí k tomu i tropické počasí, kokosové palmy a rozsáhlé zahrady s exotickým ovocem.

Maceió

Kam se vydat v Maceiu

  • Do chládku katedrály Catedral Metropolitana de Maceió
  • Na vyhlášenou pláž Praia de Sao Miguel dos Milagres
  • Ke státnímu památníku Memorial à República
  • Nakupovat do obchodní galerie Parque Shopping Maceio

Naše tipy pro pobyt v Maceiu

Přístaviště pro dopravní námořní lodě je součástí rozlehlého komerčního přístavu v Jaraguá, který byl vybudován na nevýrazném poloostrovu vystupujícím z města. Po obou jeho stranách se rozpínají dlouhé písečné pláže, i do centra je z něj docela blízko.

Mapka přístavu Maceió

Video o Maceió

Okružní plavby Maceio, Brazílie: