Belize City - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Belize

Belize City

Hlavní město Belize City se nachází na pobřeží Honduraského zálivu při ústí řeky Belize. Je velmi důležitým přístavem pro celou oblast Středoamerické šíje. Území v dnešním státu Belize bylo 3. až 9. století součástí rozsáhlé Mayské říše, po kolonizaci bylo Belize pod nadvládou Španělů, později Britů. Dnes je země součástí Commonwealthu a v jeho čele oficiálně stojí britská královna. Mohutný dřevařský průmysl způsobil rozsáhlé kácení dřeva, ale dnes se na území státu zakládají národní parky a chráněné oblasti.

Atrakcemi Belize City jsou například otočný most Swing Bridge, katedrála St. John z 19. století, vybudovaná z červených cihel, které sem byly dovezeny jako balastní zátěž anglických lodí nebo třeba Battlefieldský park.

Jednou z největších přírodních atrakcí Belize je Great Blue Hole - Velká modrá jáma. Nachází se v pobřežních vodách Belize a je to vápencový závrt, který vznikl v dobách ledových. Dnes se jedná o téměř dokonalý kruhový útvar s průměrem 300m a hloubkou 124m. Celý je obklopen úzkým prstencem pevniny.

Belize ale nabízí více. Příjemné pobřeží s plážemi podobně jako v Mexiku, rovněž tak četné mayské památky a karibská pohostinnost. Příjemná zastávka na okružní plavbě...

Belize City

Nejoblíbenější výlety lodních společností z Belize City

  • Okružní jízda v Belize City - více možností, orientační cena od 49 USD
  • Mayský Altun Ha a ekopark Bacab, délka 6 hod., orientační cena 94 USD
  • Deštný prales - pěšky, na koni či horským kolem, délka 4,5 hod., orientační cena 79 USD
  • Dobrodružství v kajaku, délka 4,5 hod., orientační cena 49 USD
  • Jeskyně a tubing na Branch River, délka 5,5 hod., orientační cena 90 USD
  • Ochutnávka rumu a tanec garifuna, délka 3 hod., orientační cena 90 USD

Naše tipy pro pobyt v Belize City

Lodě většinou kotví na moři a transfer na pevninu probíhá ve člunech, které přistávají obvykle u Belize´s Tourism Village. Zde je celá řada stánků se suvenýry, restaurace a bary, také i stánky místních společností, nabízejících výlety.

Mapka přístavu Sydney

Plavby Karibikem, Belize City: