Ocean Cay - Okružní plavby

Ocean Cay

Bahamský ostrov Ocean Cay MSC Marine Reserve je soukromý ostrov, který vlastní společnost MSC. Ta zde zbudovala plážové dovolenkové centrum s velkým zázemím a mnoha vodními atrakcemi. Ostrov je součástí západní bahamské ostrovní skupiny Bimini Chain, ležící pouhou stovku kilometrů od Miami.

Ostrov se svým okolím je vyhlášený jako mořská rezervace. Všechny stavby zde a zřízení dodržují striktně všechny zásady na ochranu životního prostředí. MSC se podílelo na vytvoření účinné ochrany korálů v okruhu 64 čtverečních mil a její zařazení do vzdělávacích programů. Hosté budou mít možnost obdivovat tento úžasný podmořský svět na vlastní oči.


Čím je Ocean Cay MSC Marine Reserve unikátní?

Resort byl vytvořes s vizí vtáhnout hosty MSC do čisté přírodní nádhery, kterou nabízí Bahamské souostroví. Nejedná se o žádný tematický park. Bylo provedeno vše možné, aby se zdejší kus nádherné přírody přeměnil do privátní ostrovní destinace, která je v harmonii a plném souladu s celým ekosystémem.
Lodě kotví u vybudovaného přístavního mola před hlavním prostranstvím. Hosté se tak mohou snadno pohybovat mezi ostrovem a zakotvenou lodí, jen se musí prokázat palubní kartou u vhodu.

Kam se vydat?

Po výstupu z lodi se po pár krocích dostanete na hlavní náměstí, kde je uvítací centrum (Welcome Centre), které vás vybaví plánkem ostrova. Všechna zařízení na ostrově jsou v docházkové vzdálenosti, počítejte s chůzí do 20 minut. K dispozici jsou také elektrická vozítka.

Placení na ostrově

Většina plateb za další služby je realizovaná prostřednictvím palubní karty (MSC Cruise Card). Jediným místem, kde je třeba platit v hotovosti (USD) je místní tržnice Bahamian Market.

Stravovací a další zařízení na ostrově

  • Seakers Food Court - čerstvě připravená jídla mezinárodní kuchyně doplněná o americkou klasiku a bahamské chutě
  • Food Trucks - vozíky s nabídkou jídel
  • Marińa Bar - osvěžující nápoje a koktejly v bahamském stylu
  • Beach Bars - klasické plážové bary
  • Spinger´s - autentický bar provozovaný místrní rodinou
  • Lighthouse Bar - koktailový bar v hamingwayovském stylu nabízející rumy a další driky; úžasné výhledy
  • Coffee Bar - speciality z čerstvě pražené kávy
  • Ice Ceram Parlour - značková zmrzlina San Bernardo v mnoha příchutích