Nassau - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Bahamy

Nassau

Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů, které se nachází ve východní části ostrova New Providence. Celé Bahamské ostrovy se považují za karibský ráj a Nassau je jejich klenotem. Architektura vyznává karibský koloniální styl, ale jsou zde vidět i určité rysy amerikanizace. Na hlavní pobřežní ulici je Bay street najdete mimo jiné butiky se šperky a obchody se suvenýry. Na kopci za Bay street se nachází hlavní vládní budovy a centrály velkých firem. Za kopcem se pak rozkládá vilová čtvrť Over-the-Hill. Jižně od města se na malém kopci nachází pevnost Fort Fincastle, odkud je krásný výhled na Nassau. Tato pevnost byla postavena roku 1793 a naleznete zde několik dobových kanónů.

Turisticky oblíbené místo je Straw Market, který je jako stvořený pro nákupy a smlouvání ceny. Pod Paradise Island bridge se nachází Potters' Cay, který je známý pro svůj rybí trh nabízející fantastické čerstvé plody moře.

Rodiny s dětmi potěší Ardastra Gardens, zoologická zahrada nacházející se jeden kilometr od centra. Skvělou zábavu nabízí Pirátské muzeum s pirátskou vesnicí, pirátskou lodí a pirátskou bitvou s několika skutečnými artefakty a dobovými předměty.

Nassau Blue Lagoon

Kam se vydat v Nassau

Projděte se po čtvrti Starého města, která je zajímavým mixem opuštěných budov a barevných karibských staveb. Nezapomeňte zastavit u Královnina schodiště kousek od pevnosti Fort Fincastle.

Nejoblíbenější výlety lodích společností z Nassau

  • Prohlídka Nassau a zábava na pirátské lodi, délka 2,5 hod., orientační cena 49 USD
  • Katamarán a šnorchlování, délka 3 hod., orientační cena 59 USD
  • Replika archeologického naleziště Atlantis, akvárium, pláž, délka 2,5 hod., orientační cena 54 USD
  • Ostrov Blue Lagoon a odpočinek na pláži, délka 4,5 hod., orientační cena 94 USD
  • Památky Nassau autobusem, ZOO, délka 3 hod., orientační cena 49 USD

Naše tipy pro pobyt v Nassau

Přístav Prince George Wharf se nachází poblíž náměstí Rawson Square, do samotného centra to je pěšky cca 15 minut. Přímo u terminálu jsou stánky místních agentur, nabízejících výlety.

Mapka přístavu Nassau

Okružní plavby Nassau, Bahamy: