Melbourne - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Austrálie

Melbourne

Melbourne je druhé největší město Austrálie, důležitý přístav a hlavní správní centrum státu Victoria. Zabírá dlouhé úseky pobřeží kolem uzavřeného zálivu Port Phillip na rozhraní Indického a Tichého oceánu v jihovýchodní části kontinentu. Jeho aglomerace se táhne až národnímu parku French Island na ostrově stejného jména.

Za jeho vznikem v roce 1835 stojí potomek trestance John Batman. Díky zlaté horečce v polovině století postupně zbohatlo tak, že se mu začalo říkat „Magické Melbourne“. V letech 1901 až 1927 se dokonce stalo hlavním australským městem. Dnes je toto velkoměsto "evropského" stylu s atmosférou Středomoří symbolem nakupování, oddechu a sportu, ostatně roku 1956 se tu konaly první olympijské hry na jižní polokouli a vždy v lednu se zde hraje tenisové Australian Open.

Galerie, přístaviště, parky, zahrady, říční břehy a golfová hřiště učinily z Melbourne ,,australské zahradní město“. Nedaleko od sebe najdete tak odlišná místa jako luxusní obchodní Degraves Street, pitoreskní zahradu Fitzroy, rušné tržiště South Melbourne Market či Královskou botanickou zahradu.

Melbourne

Kam se vydat v Melbourne

  • Ke Královské výstavní budově se zahradami Carlton (UNESCO)
  • Do katedrály sv. Pavla z roku 1891
  • Na nejvyšší zdejší mrakodrap Eureka Tower (297 m)
  • Do obří nákupní galerie Melbourne Central s věží pod skleněnou kopulí
  • Na okružní jízdu městem historickou tramvají

Naše tipy pro pobyt v Melbourne

Moderní přístav Port Melbourne z obou stran lemují písečné pláže. Do centra je to pěšky asi 10 minut, využít lze i tramvaje, jejichž síť je ve městě mimořádně hustá.

Mapka přístavu Melbourne

Video o Melbourne

Okružní plavby z Melbourne, Austrálie: