Cairns - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Austrálie

Cairns

Cairns je důležitý přístav na severozápadě Austrálie, základnu zde má i vojenské námořnictvo. Leží na východním pobřeží Yorského poloostrova u Korálového moře, vnitrozemím západně od něj se táhne Velké předělové pohoří. Pobřežní část města přiléhá k zátoce Trinity, do které zde ústí řeka Barron. Nejbližší okolí je plné mangrovových porostů, bažin a hustých pralesů.

Vznik Cairns se datuje do roku 1876, kdy tady byl vybudován přístav pro odvoz vytěženého zlata. Za druhé světové války ho spojenci využívali jako důležitý opěrný bod pro své operace v Tichomoří. Otevření mezinárodního letiště v roce 1984 se stalo významným mezníkem v rozvoji turistického ruchu v celém regionu.

Australský stád Queensland vyniká v oblasti Cairnsu rozsáhlými tropickými pralesy a hojným počtem národních parků jako Mount Lewis, Dinden či Hann Tableland. Mimořádný zážitek slibuje jízda turistickým vláčkem do Kurandy kaňonem řeky Barron, prohlídka tamního zoologického areálu s koalami či papoušky a cesta zpět kabinovou lanovkou.

Cairns

Kam se vydat v Cairns

  • Na plavbu k Velkému bariérovému útesu
  • Do botanické zahrady Flecker Botanical Gardens v části Edge Hill
  • Ke zbytkům čínské čtvrti na Grafton Street
  • Ke katedrále sv. Moniky na Minnie Street z roku 1927
  • Do velkého terária Cairns ZOOM and Wildlife Dome blízko přístavu

Naše tipy pro pobyt v Cairns

Přístav se nachází kousek od jachetní mariny u Wharf Street. Je to v podstatě hned u centra, ovšem na přepravu po městě se vyplatí zaplatit si taxi.

Mapka přístavu Cairns

Video o Cairns

Okružní plavby z Cairns, Austrálie: