Okružní plavby Austrálie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Austrálie

Okružní plavby lodí Austrálie znamenají vydat se tisíce kilometrů daleko až na opačnou stranu planety, na nejmenší kontinent světa. I tak jsou vzdálenosti u protinožců neuvěřitelné, z Darwinu na severu až do Hobartu na jihu cesta trvá několik dní. Odměnou pro cestovatele představují nikde jinde vídaná zvířata, dlouhé pláže a surf, podivuhodná směsice kultur včetně domorodých Aboridžinců a tajemná skála Uluru v srdci nekonečných pouští.

Dovolená na moři Austrálie

Délka pobřeží Austrálie činí asi 26 tisíc kilometrů: na západě ji omývá Indický oceán a na východě Tichý oceán. Největší australský ostrov Tasmánie se nachází 250 kilometrů daleko jižním směrem, Nový Zéland ještě 7krát dále. Sezóna plaveb pro okružní plavby Pacifik tady trvá od listopadu do dubna.

Plavby výletní lodí Austrálie

Dvě největší australská města také disponují nejdůležitějšími přístavy. K magnetům Sydney patří budova opery (UNESCO) a most Harbour Bridge, Melbourne u zálivu Port Phillip se chlubí chrámem sv. Pavla a zahradami Carlton (UNESCO). Přístav Cairns leží na severozápadě Austrálie nedaleko Velkého bariérového útesu, Brisbane prý patří k nejkrásnějším městům na světě. Zkuste také využít naše cenově zvýhodněné plavby Austrálie.

Přístavy Austrálie

Darwin
Severoaustralský přístav Darwin je příjemným kosmopolitním místem ideálním pro výlety do národních parků.
Počet (aktivních) plaveb: 1
Brisbane
Třetí největší a zároveň nejzápadnější město Austrálie. Kombinací moderní architektury, řeky Brisbane a četných parků patří k nejkrásnějším na světě.
Počet (aktivních) plaveb: 25
Cairns
Důležitý přístav na severozápadě Austrálie. Leží na dosah Velkého bariérového útesu, tropických pralesů Queenslandu a národního parku Mount Lewis.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Hobart
Druhé nejstarší australské město, dnes metropole Tasmánie, z jejíhož přístavu vyplouvají antarktické expedice. Za prohlídku stojí i muzeum MONA.
Počet (aktivních) plaveb: 8
Melbourne
Rozlehlé město na jihu Austrálie u zálivu Port Phillip. K jeho magnetům patří Královská výstavní budova a zahrady Carlton (UNESCO) či katedrála sv. Pavla.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Sydney
Největší australské město. Z přístavu je dobře dostupná ikonická budova opery (UNESCO), most Harbour, Royal Botanic Gardens či NP Sydney Harbour.
Počet (aktivních) plaveb: 43