Buenos Aires - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Argentina

Buenos Aires

Buenos Aires je hlavní město Argentiny, s 13 milióny obyvatel jedna z největších aglomerací amerického kontinentu. Rozkládá se na pobřeží ohromného estuáru Río de la Plata, ve kterém se do Atlantského oceánu vlévají řeky Paraná a Uruguay – stejnojmenný stát leží na protějším břehu.

První španělskou osadu tady postavili Španělé pod názvem Puerto de Nuestra Seňora Santa María del Buen Aire v roce 1536. Argentinskou metropolí se stalo roku 1880 a už o 23 let později tady začalo jezdit metro, první v Latinské Americe (dnes má k 90 stanicím na 6 linkách).

Kulturní atmosféra Buenos Aires má punc jedinečnosti a nikoliv náhodou bývá označována za „Paříž Jižní Ameriky“. Vynikající gastronomie, tanečníci tanga, fotbalové zápasy, honosné katolické kostely, to vše dohromady vytváří fascinující panoptikum, daleko překonávající zážitek z muzikálu Evita.

Buenos Aires

Kam se vydat v Buenos Aires

  • Za historickými památkami jako prezidentský palác Casa Rosada na náměstí Plaza de Mayo
  • Na pouliční trhy v okolí náměstí Plaza Dorrego
  • Do rozsáhlého areálu parků Bosques de Palermo s jezery, japonskou zahradou či planetáriem
  • Do Curutchetova vily od Le Corbusiera (UNESCO) na předměstí La Plata

Naše tipy pro pobyt v Buenos Aires

Velké lodě připlouvají do přístavu v oblasti Puerto Madero na dosah městského centra. Stačí nastoupit do podzemní dráhy (stanice San Martín či Florida) a rychle se dostanete ke všem turistickým cílům.

Mapa přístavu Buenos Aires

Video o Buenos Aires

Okružní plavby Buenos Aires, Argentina: