Dubaj - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy
Arabské emiráty

Dubaj

Dubaj je rychle se rozvíjející místo v Arabských emirátech s moderní architekturou, unikátními stavebními projekty i zelenými parky. Symboly města jsou především 2 stavby: 7* hotel Burj al Arab na krásné dlouhé pláži Jumeirah Beach a 828 m vysoký mrakodrap Burj Khalifa s observatoří ve 124. patře. Stavba umělých ostrovů a poloostrovů Palm Islands je nevídaným dílem arabských developerů a světových odborníků. Na dokončeném Palm Jumeirah u stejnojmenné pláže naleznete monumentální hotel Atlantis s aquaparkem.

Nabídka sportu a sportovních svátků je velice pestrá. Konají se zde mezinárodní golfové, tenisové a kriketové turnaje i nejdražší dostihy na světě Dubai World Cup. Místní milují sokolnictví a závody na velbloudech. Raritou je halová sjezdovka.

Ve městě Dubaj se prolíná bohatá kulturní historie, arabská krása a pohostinnost s veškerým komfortem, uspokojujícím všechny požadavky návštěvníků tohoto krásného emirátu.

Dubaj - průvodce

Kam se vydat během kotvení lodě v Dubaji

Milovníci dobrých nákupů si v Dubaji přijdou na své. Levně pořídíte elektroniku, koberce a zejména zlaté šperky na světově proslulém „zlatém tržišti“. Rozlehlá klimatizovaná nákupní centra (Dubai Mall, Emirates Mall aj.) praskají ve švech především během každoročního nákupního festivalu v únoru a březnu.

Tradice a historii místa poznáte ve skanzenu Heritage Village. Projížďky na tradiční dřevěné lodi dhow se pořádají v uměle vytvořeném zálivu Dubai Marina s jedinečným pohledem na prominentní rezidenční část a stovky mrakodrapů.

.

Dubaj

Nejoblíbenější výlety z Dubaje od lodních společností

  • Okružní jízda městem - více variant, délka 4 - 6 hod. cca 50 - 80 EUR
  • Vyhlídkový let na Dubají hydroplánem, délka 1,5 hodi., cca 335 EUR
  • Do pouště na čtyřkolkách, délka 4 hod., cca 60 EUR
  • Burj al Arab, Burj Khalifa a Marriott Harbour Observatory, délka 4 hod., cca 105 EUR
  • Noční Dubaj s výhledem z Burj Al Khalifa, délka 4 hodiny, cca 75 EUR
  • Vodní park v hotelu Atlantis, délka 5, 5 hod., cca 90 EUR
  • Plavání s delfíny a show, délka 5 hod., cca 260 EUR
Dubaj

Praktické tipy pro cestování Dubají

Poblíž terminálu je stanice metra Palm Deira. Ve městě operují výhlídkové turistické autobusy Big Bus (obdoba hop-on-hop-off), možnost nákupu zvýhodněné jízdenky pro okruhy v Abú Dhabí i Dubaji.

Mapka přístavu Dubaj--->

Cesta do přístavu Dubaj

Letecky na plavbu z Dubaje

  • Praha – Mezinárodní letiště Dubaj (DXP): délka letu cca 6 hodin.
  • Vídeň – Mezinárodní letiště Dubaj (DXP): délka letu cca 5,5 hodin.

Cena transferu letiště – přístav:

  • cca 40 AED / 1 cesta / osoba – letiště Dubaj (DXP)

Okružní plavby SAE, Dubaj: