Okružní plavby Arabské emiráty - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Přístavy

Okružní plavby Arabské emiráty

Okružní plavby lodí Arabské emiráty vás zavedou tam, kde se včerejší poušť mění zásluhou dnešní ropy v zemi zázraků zítřka. Zaujmou především zájemce o technologický pokrok, moderní architekturu a unikátní zábavní atrakce.

Dovolená na moři Arabské emiráty

Kolem Arabských emirátů vedou okružní plavby lodí do Indického oceánu. Z přístavů se dostanete k celé řadě atrakcí, ochutnáte arabskou kuchyni a zažijete atmosféru tradičních trhů.

Zájem poutá především Dubaj s úžasnými mrakodrapy, lyžařskou sjezdovkou či největším obchodním centrem na světě Dubai Mall. Hlavní město Abú Dhabí se pyšní úžasným nábřežím Corniche či obří mešitou šejka Zayeda.

Dubaj 3

Poloha Arabských emirátů

Délka pobřeží Arabských emirátů dosahuje 1 320 kilometrů a patří k němu i ostrovy Abu Al Abyadh a Sir Bani Yas. SAE omývají vody Arabského moře (součást Indického oceánu) a Perského zálivu. Sousedí s Ománem na východě a Saudskou Arábií na jihu i západě.

Základní údaje o Arabských emirátech

 • Rozloha: 83 600 km2
 • Počet obyvatel: 9,5 miliónů
 • Hlavní město: Abú Dhabí (Abú Zabí)
 • Nejvyšší bod: Džabal Bil Ajs (1 910 m)

Plavby výletní lodí Arabské emiráty

Největší a nejdůležitější přístavy v Arabských emirátech jsou Abú Dhabí a Dubaj. Lodě kotví i v přístavu Khor Fakkan na východě a u nádherného ostrůvku Sir Bani Yas. Během okružní plavby lodí SAE lze poznat krásné pláže emirátu Fujairah, akvaparky a další atrakce. Nezapomeňte ani na naše cenově zvýhodněné plavby Arabské emiráty.

Atrakce u pobřeží Arabských emirátů

 • Nejvyšší budova světa Burdž Chalífa,
 • vodní park v hotelu Atlantis,
 • nejluxusnější hotel světa Burdž Al Arab,
 • zábavní park Ferrari World v Abú Dhabí,
 • výlety do Arabské pouště,
 • plavba tradiční lodí dhow,
 • umělé ostrovy Palm Jumeirah.
Abu Dhabi

Další články a témata o Arabských emirátech

Okružní plavby tady můžou probíhat v podstatě kdykoliv, sezóna plaveb v Arabských emirátech trvá po celý rok, především však od prosince do března.

Přístavy Arabské emiráty

Abú Dhabí
Hlavní město Arabských emirátů u břehů Perského zálivu. Uvidíte velkou mešitu šejka Saída, Ferrari World s obří horskou dráhou, akvapark Yas, busem oázu Al Ain.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Dubaj
Město budoucnosti, kde nic není nemožné. Metro od terminálu jezdí k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa, lyžařské sjezdovce, nákupní galerii Dubai Mall atd.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Fujairah
Fudžajra je hlavní město emirátu stejného jména u Indického oceánu. Historická část kousek od moderního přístavu se rozkládá u vojenské pevnosti z roku 1670.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Khor Fakkan
Město na východním pobřeží Arabských emirátů u Ománského zálivu, pod hradbou pohoří Khorfakkan. Má nádherné písečné pláže a korálové útesy.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Sir Bani Yas
Přírodní ostrůvek u západních břehů Arabských emirátů s krásnými plážemi. Rozkládá se zde přírodní rezervace s ohroženými pštrosy, přímorožci a gazelami.
Počet (aktivních) plaveb: 0

Okružní plavby Arabské emiráty