Okružní plavby Arabské emiráty - Okružní plavby

Okružní plavby Arabské emiráty

Okružní plavby lodí Arabské emiráty vás zavedou tam, kde se včerejší poušť mění zásluhou dnešní ropy v zemi zázraků zítřka. Zájem poutá především Dubaj s umělými ostrovy Palm Jumeirah, nejvyšší budovou světa Burdž Chalífa, lyžařskou sjezdovkou či největším obchodním centrem na světě Dubai Mall. Hlavní město Abú Dhabí se pyšní úžasným nábřežím Corniche, obří mešitou šejka Zayeda a okruhem pro závody formule 1. Během okružní plavby lodí SAE lze poznat krásné pláže emirátu Fujairah, akvaparky a další atrakce.

Dovolená na moři Arabské emiráty

Spojené arabské emiráty sousedí s Ománem na východě a Saudskou Arábií na jihu i západě. Patří k nim ostrovy Abu Al Abyadh a Sir Bani Yas. Délka pobřeží Arabských emirátů dosahuje 1 320 kilometrů. Omývají ho vody Arabského moře (součást Indického oceánu) a Perského zálivu. Okružní plavby tady můžou probíhat v podstatě kdykoliv, sezóna plaveb v Arabských emirátech trvá po celý rok, především však od prosince do března.

Plavby výletní lodí Arabské emiráty

Největší a nejdůležitější přístavy v Arabských emirátech jsou Abú Dhabí a Dubaj. Lodě kotví i v přístavu Khor Fakkan na východě a u nádherného ostrůvku Sir Bani Yas. Nezapomeňte ani na naše cenově zvýhodněné plavby Arabské emiráty.

Přístavy Arabské emiráty

Abú Dhabí Hlavní město Arabských emirátů u břehů Perského zálivu. Uvidíte velkou mešitu šejka Saída, Ferrari World s obří horskou dráhou, akvapark Yas, busem oázu Al Ain.
Počet (aktivních) plaveb: 82
Dubaj Město budoucnosti, kde nic není nemožné. Metro od terminálu jezdí k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa, lyžařské sjezdovce, nákupní galerii Dubai Mall atd.
Počet (aktivních) plaveb: 115
Fujairah Fudžajra je hlavní město emirátu stejného jména u Indického oceánu. Historická část kousek od moderního přístavu se rozkládá u vojenské pevnosti z roku 1670.
Počet (aktivních) plaveb: 2
Khor Fakkan Město na východním pobřeží Arabských emirátů u Ománského zálivu, pod hradbou pohoří Khorfakkan. Má nádherné písečné pláže a korálové útesy.
Počet (aktivních) plaveb: 20
Sir Bani Yas Přírodní ostrůvek u západních břehů Arabských emirátů s krásnými plážemi. Rozkládá se zde přírodní rezervace s ohroženými pštrosy, přímorožci a gazelami.
Počet (aktivních) plaveb: 35