PŘÍSTAVY - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby

PŘÍSTAVY

Žena na paluběPodívejte se na přehled přístavů, do kterých se můžete vydat v rámci a okružní plavby s naší společností. Najdete mezi nimi největší přístavy světa, ale i malá kotviště s dřevěným molem, významné říční přístavy (včetně Evropy) a další místa, kde zastavují výletní lodě.

Důležité přístavy se nacházejí především ve Středomoří a v Karibiku. Ve Středozemním moři se jedná o hlavně námořní přístavy Francie, Itálie a Španělska, v posledních letech roste i význam chorvatských a řeckých přístavů. Značné oblibě se těší i plavby v Pobaltí a Severním moři, kde hrají prim přístaviště v Nizozemsku, Norsku, Dánsku, Polsku, Rusku a zvláště největší německé přístavy.

Nejvíce okružních plaveb probíhá v Karibském moři. Vzhledem k blízkosti americké Floridy je to zákonité a těží z toho v přístavech všech karibských ostrovních rájů (jako Bahamy či Martinik) i na ostrovech v čele s Kubou, Dominikánskou republikou a Jamajkou.

Nejkrásnější přístavy

Abú Dhabí
Hlavní město Arabských emirátů u břehů Perského zálivu. Uvidíte velkou mešitu šejka Saída, Ferrari World s obří horskou dráhou, akvapark Yas, busem oázu Al Ain.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Dubrovník
"Perla Jadranu" se snadno dostupným historickým jádrem (UNESCO) včetně mohutných hradeb. Výlety míří na pláž sv. Jakova a do poutního Medžugorie.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Funchal
Hlavní město ostrova Madeira v Atlantiku. V centru zaujme gotická katedrála Sé, výlety míří na útes Cabo Girao, vyhlídku Ribeira Brava nebo lanovkou na Monte.
Počet (aktivních) plaveb: 8
Bombaj
Z přístavu lze vyrazit za památkami UNESCO (jeskyně Elefanta, nádraží čhatrapatiho Šivádžího) i do nákupní zóny Colaba s Cafe Leopold u brány Gateway of India.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Dubaj
Město budoucnosti, kde nic není nemožné. Metro od terminálu jezdí k nejvyšší budově světa Burdž Chalífa, lyžařské sjezdovce, nákupní galerii Dubai Mall atd.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Stockholm
Je tu více přístavů, ze všech vede doprava do centra. K tahákům patří hřbitov Skogskyrkogarden, jezdí se i do vikingských sídel Birka a Hovgarden (vše UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 22
Lisabon
Přístav na konci Evropy s klášterem jeronymitů a Belémskou věží (UNESCO), oceanáriem a typickou tramvají. Zkuste i výlet do poutní Fatimy či Sintry a Cascais.
Počet (aktivních) plaveb: 15
Nassau
Dávná bašta pirátů z Karibiku, dnes centrum Baham na ostrově New Providence. Nabízí akvapark Aquaventure, zoo, delfíní show či slavnou pláž Cable beach.
Počet (aktivních) plaveb: 125
Kagoshima
Město v srdci Kagošimské zátoky na ostrově Kjúšú, naproti sopce Sakuradžima, tvořící lagunu v kaldeře Aira (NP). Blízko přístavu leží vulkanický park Nagisa.
Počet (aktivních) plaveb: 13
Colombo
Z přístavu hlavního města se lze do centra dostat pěšky. K vidění je Národní muzeum, zoo Dewihala, chrám Murugan, divadlo, park Galle Face Green a planetárium.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Singapur
U obou přístavů je metro. Lákadly města jsou zoo, lunapark Sentosa, lanovka na Faber, nákupní komplex Marine Sands, čtvrť Little India a chrám Thian Hock Kheng.
Počet (aktivních) plaveb: 38
Rio de Janeiro
Město karnevalu, dříve brazilské hlavní, dosud prý nejkrásnější na světě (UNESCO). Je tu pláž Copacabana, obří socha Krista, Cukrová homole či NP Tijuca.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Los Angeles
„Město andělů“ má obří přístav a záleží, co z aglomerace chcete vidět. Základem je Hollywood, chodník slávy, Disneyland, pláž Santa Monica a Hollyhock House.
Počet (aktivních) plaveb: 0
Pireus
Slavný aténský přístav, kdysi největší na světě. Řecká metropole s Akropolí, klášterem Dafnios nebo Hefaistovým chrámem je z něj co by kamenem dohodil.
Počet (aktivních) plaveb: 9
Malaga
Andaluská perla na Costa del Sol. Pěší procházky vedou k hradu Gibralfaro, rodnému domu Pabla Picassa a paláci Alcazaba, busem lze dojet do Alhambry (UNESCO).
Počet (aktivních) plaveb: 7
Petrohrad
Kulturní pokladnice Ruska s mnoha vodními kanály. Ukrývá Ermitáž, Petrodvorec, Petropavlovskou pevnost, chrám sv. Izáka, v blízkém Puškinu Jekatěrinský palác.
Počet (aktivních) plaveb: 23

Poznejte krásné přístavy a jejich bohatství

Benátky, Barcelona, Janov, Hamburk, Miami… ta místa doslova lákají vůní dálek, dobrodružstvím, odpočinkem i poznáním. Tady jste na začátku vaší plavby: vyberte si přístav, z kterého byste chtěli vyplout, a přečtěte si o něm to nejdůležitější. Nabízíme tipy na historické památky, přírodní zajímavosti, zábavní atrakce, výlety lodních společností, mapy, plánky, trasy dostupnosti a spoustu dalších užitečných informací.