Říční plavby - Okružní plavby
Jste zde:

Říční plavby

Říční plavby přinášejí osvěžení do naší nabídky námořních plaveb. Vydejte se na putování po Dunaji, Rýnu, Mosele, Rhoně a dalších významných evropských řekách. Zanese vás do kouzelných přírodních zákoutí i do slavných evropských měst, kterými kráčela historie.

Plavby po evropských řekách s návštěvami význačných měst jsou příjemným typem pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den nové místo, každý den skvělé zážitky a nová poznání.

Říční lodě

Plavidla, tiše klouzající po říční hladině, mají obvykle 4 paluby a nabízejí ubytování pro cca 200 až 250 osob. Atmosféra je tak oproti velkým námořním výletním lodím výrazně poklidnější a komornější. O hosty je skvěle postaráno po stránce jídla a ubytování. Říční lodě A-Rosa nabízejí kajuty s výhledem na řeku, novější plavidla pak i luxusní a prostorná apartmá.

Při říční plavbě je maximum denního času věnováno zastávkám a výletování, a tak je zábava na lodi tak trochu okrajovou záležitostí, i když taneční večery i slavnostní ohňostroje dovedou značně přitáhnout pozornost pozorovatelů z nábřeží.

Plavby po Dunaji

Vydejte se na objevnou cestu po Dunaji, evropském veletoku o délce 2 811 km, zasahujícím do 19 evropských států. A-Rosa vybrala významná a turisticky atraktivní místa, která vás dostanou: hned 4 hlavní města (Vídeň, Bratislava, Budapešť a Bělehrad), soutěska Železná vrata a přírodní rezervace v rozlehlé Dunajské deltě.

Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 km.

Společnost A-Rosa rozděluje plavby podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce této destinace stejnoměrně zastoupené.

Dunajské katarakty

Plavby Rýn, Mohan, Mosela

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města, vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem a s rozlehlými obchodními třídami, ale pak i klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami.

Plavby obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, do místa se dostanete za pouhou hodiny při využití letecké dopravy z Prahy.

V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

Rýn - Rotterdam

Plavby po Rhôně a Saôně

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.

Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kam se přímým letem z Prahy dostanete za 1:40 hod. a cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem.

V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody.

Levandulové pole

Termíny říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené.

Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února.

Mimořádné pozornosti se těší 3 - 8denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října.

Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.

Seřadit podle