Výlety v přístavech - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Plavby-info

Výlety v přístavech

Protože je okružní plavba svým způsobem poznávací zájezd, je pro každého cestujícího jistě důležité, jak čas kotvení lodi využije. V zásadě se nabízejí 2 možnosti:

Fakultativní výlet od lodní společnosti

Bezstarostná a pohodlná, i když cenově nákladnější varianta, kterou uvítají jak rodiny s dětmi, tak cestující s horší mobilitou nebo ti, kteří se nechtějí o nic starat a nic organizovat.
Tato varianta je také vhodná pro náročnější destinace, kde by individuální akce mohly být i nebezpečné nebo pro aktivity, které si během pár hodin kotvení lodi zkrátka nestíháte sami zařídit. K takovým aktivitám může patřit potápění, jízda na koni, mořské kajaky, výlet do vzdálenějšího cíle a podobně.
Výhodou této varianty je jistota včasného návratu na loď.
V zemích s vízovou povinností bývá vízum součástí ceny výletu, a proto je nutné si výlet zakoupit u lodní společnosti, typickým příkladem takového přístavu je Petrohrad.
Výlety se objednávají buď na lodi u přepážky Excursion Desk, na novějších lodí lze využít interaktivní totemy a objednávku si snadno vytvořit sami. Předem lze výlety objednat v aplikacích lodních společností, kam se přihlásíte svým jménem a rezervačním číslem. Na plavby MSC je dobré zakoupit výlety předem v CK, protože při takto vytvořené objednávce získáte až 20% slevu.

Individuální program v přístavu

Pokud se neradi vážete, umíte alespoň trochu cizí jazyk a máte slušný orientační smysl, můžete se vydat za vlastními cíli. Je dobré mít dopředu připraveno, kam se chcete vydat a nastudovanou cestu či spoje. Pohodlným způsobem je také využití taxi, které vás zaveze, kam si jen budete přát.
Musíte však vždy mít na paměti, že loď nečeká na žádné opozdilce a dostavit se vždy nejpozději 30 minut před plánovaným odplutím.

f im jpg 1200x400