Pobyt na lodi - Okružní plavby

Pobyt na lodi

Cesta lodí během okružní plavby je pobytem v plovoucím prázdninovém resortu nebo decentním luxusním hotelu, podle toho, jakou loď si vyberete. Na lodi můžete očekávat výbornou péči lodního personálu, skvělé jídlo, odpočinek i aktivní zábavu, kulturní a sportovní zážitky a hlavně radost z poznávání turistických cílů očima mořeplavců.

CEL SL breakfastbalcony 0703 rev02

Ubytování

Ubytování na lodi si můžete vybrat v kajutách několika kategorií – vnitřních bez okna, vnějších s oknem či balkonem a v lépe vybavených a prostornějších apartmá. (Tomu předem uzpůsobte obsah vašich zavazadel.) Všechny kajuty mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a záchodem, apartmá vyšších kategorií i s vanou. O kajutu pečuje po celou dobu plavby kajutový steward.

05 Apartmá

Strava

Strava během plavby na lodi vždy zahrnuje nadstandardní plnou penzi včetně gala večeře se slavnostním menu. Nabídka kuchyně je zpravidla mezinárodní a často obsahuje nabídku specialit právě navštívených zemí. Jídla během dne jsou k dispozici v hlavní restauraci a v samoobslužné restauraci (bufetu), večeře pak zpravidla jen v hlavní restauraci s menu o několika chodech, na některých lodích i v menších specializovaných restauracích za příplatek. Voda, čaj, káva a džusy jsou obvykle volně k dispozici během celého dne v nápojových automatech v samoobslužné restauraci. V ceně nejsou zahrnuty alkoholické i nealkoholické nápoje v barech a restauracích.

CEL CS San Marco 7839

Aktivity na lodi

Cena plavby zahrnuje naprostou většinu aktivit na lodi a každý si přijde na své. Během plavby si můžete odpočinout na lehátku u bazénu nebo ve vířivce na horní palubě. Stres a starosti rozpustíte v sauně nebo při masážích a relaxačních procedurách v lodním wellness studiu. Akční typy mohou osvěžit tělo a vyplavit endorfiny při sportovních aktivitách, k dispozici mají obvykle lodní fitness centrum, běžeckou dráhu, multifunkční hřiště pro míčové hry. Skvěle se zabavit lze i při soft sportovních aktivitách v bazénu, na toboganu, při minigolfu nebo třeba při stolním tenisu či fotbálku. Adrenalinové vzrušení lze zažít na některých lodích v simulátoru formule 1, ve 4D kině, na lezecké stěně nebo na surfovém prkně na umělé vlně. Během dne se často konají různé kurzy, jako např. jógy, tance nebo cvičení Pilates. Večery jsou ve znamení zábavy, pro pasažéry je připraveno show v divadle a živá hudba v barech a salónech. Milovníci volných stylů mohou protančit noc na diskotéce. O všech aktivitách na lodi jsou pasažéři podrobně informováni v lodních novinách, které jsou každý den doručovány do kajut.

CEL SL Golf 013 CMYK

V přístavu

Čas během kotvení lodi v přístavu můžete trávit různě. Pasažérům doporučujeme vybrat si z bohaté nabídky fakultativních výletů. Zastávky bývají podle navštívené destinace různě dlouhé, v případě kratších zastávek trvajících např. jen 6 hodin je organizovaný výlet často tím nejefektivnějším způsobem poznávání v omezeném čase. Zkušenější cestovatelé si v některých přístavech mohou udělat výlet samostatně, a to buď např. procházkou městským či historickým centrem, v případě vzdálenějších cílů s pomocí místních taxikářů, kteří znají výlety organizované lodními společnostmi a se kterými lze dohodnout příznivější cenu. A vždy můžete zůstat během kotvení na lodi a užít si pohodově čas, kdy je většina pasažérů na pevnině na výletech.