Pobyt na výletní lodi - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Plavby-info

Pobyt na výletní lodi

Cesta lodí během okružní plavby je pobytem v plovoucím prázdninovém resortu nebo decentním luxusním hotelu, podle toho, jakou výletní loď si vyberete. Na lodi můžete očekávat výbornou péči lodního personálu, skvělé jídlo, odpočinek i aktivní zábavu, kulturní a sportovní zážitky a hlavně radost z poznávání turistických cílů očima mořeplavců.

Balkón výletní lodě

Ubytování

Ubytování na výletní lodi si můžete vybrat v kajutách několika kategorií – vnitřních bez okna, vnějších s oknem či balkonem a v lépe vybavených a prostornějších apartmá. (Tomu předem uzpůsobte obsah vašich zavazadel.) Všechny kajuty mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a záchodem, apartmá vyšších kategorií i s vanou. O kajutu pečuje po celou dobu plavby kajutový steward.

Apartmá výletní lodě

Výletní lodě a strava

Strava během plavby na lodi vždy zahrnuje nadstandardní plnou penzi včetně gala večeře se slavnostním menu. Nabídka kuchyně je zpravidla mezinárodní a často obsahuje nabídku specialit právě navštívených zemí. Jídla během dne jsou k dispozici v hlavní restauraci a v samoobslužné restauraci (bufetu), večeře pak zpravidla jen v hlavní restauraci s menu o několika chodech, na některých výletních lodích i v menších specializovaných restauracích za příplatek. Voda, čaj, káva a džusy jsou obvykle volně k dispozici během celého dne v nápojových automatech v samoobslužné restauraci. V ceně nejsou zahrnuty alkoholické i nealkoholické nápoje v barech a restauracích.

Výletní loď, restaurace

Aktivity na výletní lodi

Cena plavby zahrnuje naprostou většinu aktivit na lodi a každý si přijde na své. Během plavby si můžete odpočinout na lehátku u bazénu nebo ve vířivce na horní palubě. Stres a starosti rozpustíte v sauně nebo při masážích a relaxačních procedurách v lodním wellness studiu. Akční typy mohou osvěžit tělo a vyplavit endorfiny při sportovních aktivitách, k dispozici mají obvykle lodní fitness centrum, běžeckou dráhu, multifunkční hřiště pro míčové hry. Skvěle se zabavit lze i při soft sportovních aktivitách v bazénu, na toboganu, při minigolfu nebo třeba při stolním tenisu či fotbálku. Adrenalinové vzrušení vám některé výletní lodě dopřejí v simulátoru formule 1, ve 4D kině, na lezecké stěně nebo na surfovém prkně na umělé vlně. Během dne se často konají různé kurzy, jako např. jógy, tance nebo cvičení Pilates. Večery jsou ve znamení zábavy, pro pasažéry je připraveno show v divadle a živá hudba v barech a salónech. Milovníci volných stylů mohou protančit noc na diskotéce. O všech aktivitách na lodi jsou pasažéři podrobně informováni v lodních novinách, které jsou každý den doručovány do kajut.

Golf na výletní lodi

V přístavu

Čas během kotvení výletní lodě v přístavu můžete trávit různě. Pasažérům doporučujeme vybrat si z bohaté nabídky fakultativních výletů. Zastávky bývají podle navštívené destinace různě dlouhé, v případě kratších zastávek trvajících např. jen 6 hodin je organizovaný výlet často tím nejefektivnějším způsobem poznávání v omezeném čase. Zkušenější cestovatelé si v některých přístavech mohou udělat výlet samostatně, a to buď např. procházkou městským či historickým centrem, v případě vzdálenějších cílů s pomocí místních taxikářů, kteří znají výlety organizované lodními společnostmi a se kterými lze dohodnout příznivější cenu. A vždy můžete zůstat během kotvení na lodi a užít si pohodově čas, kdy je většina pasažérů na pevnině na výletech.