Okružní plavby lodí - Orbis Link - Plavby po Dunaji a dalších evropských řekách
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Favolosa - Německo, Dánsko, Norsko (Warnemünde)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 930

MSC Meraviglia - Německo, Dánsko, Norsko (Kiel)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 19 140

Costa Magica - Švédsko, Finsko, Rusko, Estonsko (Stockholm)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 930

MSC Fantasia - Itálie, Francie, Španělsko (z Janova)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 24 330

MSC Bellissima - Itálie, Malta, Španělsko, Francie (z Janova)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 30 810
Jste zde: Okružní plavby Plavby info Plavby po Dunaji a dalších evropských řekách

Plavby po Dunaji a dalších evropských řekách

Říční plavby přinášejí osvěžení do naší nabídky námořních plaveb. Vydejte se na putování po Dunaji, Rýnu, Mosele, Rhoně a dalších významných evropských řekách, které vás zanese do kouzelných přírodních zákoutí i do slavných evropských měst, kterými kráčela historie.

Plavby po evropských řekách s návštěvami význačných měst jsou příjemným typem pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den nové místo, každý den skvělé zážitky a nová poznání.

 

Říční lodě

Plavidla, tiše klouzající po říční hladině, mají obvykle 4 paluby a nabízejí ubytování pro cca 200 - 250 osob. Atmosféra je tak oproti velkým námořním výletním lodím výrazně poklidnější a komornější. O hosty je skvěle postaráno po stránce jídla a ubytování.  Říční lodě A-Rosa nabízejí kajuty s výhledem na řeku, novější plavidla pak i luxusní a prostorná apartmá.
Při říční plavbě je maximum denního času věnováno zastávkám a výletování, a tak je zábava na lodi tak trochu okrajovou záležitostí, i když taneční večery i slavnostní ohňostroje dovedou značně přitáhnout pozornost pozorovatelů z nábřeží.

 

Plavby po Dunaji

Vydejte se na objevnou cestu po Dunaji, evropském veletoku o délce 2 811 km, zasahujícím do 19 evropských států. A-Rosa vybrala významná a turisticky atraktivní místa, která vás dostanou: hned 4 hlavní města (Vídeň, Bratislava, Budapešť a Bělehrad), soutěska Železná vrata a přírodní rezervace v rozlehlé Dunajské deltě.
Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 km.
Společnost A-Rosa rozděluje plavby podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce této destinace stejnoměrně zastoupené.

 

Významná místa a trasy dunajské plavby ...více

 


Dunajské katarakty

        Foto: Dunajské katarakty; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby Rýn, Mohan, Mosela

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města, vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem a s rozlehlými obchodními třídami, ale pak i klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami.
Plavby obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, do místa se dostanete za pouhou hodiny při využití letecké dopravy z Prahy.   
V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

 

Významná místa a trasy plaveb Rýn - Mohan - Mosela ... více


Rýn - Rotterdam

      Foto: Plavby po Rýnu, Rotterdam; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby po Rhôně a Saôně

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.
Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kam se přímým letem z Prahy dostanete za 1:40 hod. a cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem.
V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody.

 


Významná místa a trasy plaveb Rhôna - Saôna ... více

 

Levandulové pole

      Foto: Francie, levandulové pole; zdroj A-Rosa

 

Termíny říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené.
Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února.

Mimořádné pozornosti se těší 3 - 8 denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října.

Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.