Co je plavba - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Plavby-info

Co je plavba

Čím je okružní plavba na výletní lodi tak zajímavá? Dovolená na velké luxusní lodi je unikátní kombinací poznávacího a pobytového zájezdu, při kterém navštívíte několik zemí, přístavů nebo ostrovů, přičemž váš komfortní hotel cestuje s vámi. Na lodi je zábava, sport, výborné jídlo a skvělé služby. Stačí si jen zabalit a vyplout!

Lodě jako plovoucí hotely

Velké lodě jsou jako plovoucí prázdninové resorty. Na palubě si můžete užívat komfort luxusního hotelu a vybírat si z nepřeberných možností trávení vašeho dovolenkového času. Na většině lodí najdete restaurace, bary, taneční salóny, bazény, vířivky, sauny, fitness centra, wellness procedury, kasina, divadla, diskotéky, obchody, galerie, kina, minigolf, počítačové herny, golfové simulátory…. Na některých dokonce dráhu pro inline bruslaře, lezeckou stěnu, surfovou vlnu nebo třeba prosklený chodník nad mořem. V ceně plavby je vždy kompletní plná penze a čeká na vás to nejlepší z mezinárodní kuchyně. Po celou dobu plavby budete opečováváni přátelským lodním personálem. Jediným „problémem“ je to, že skvělé služby jsou návykové a člověk si na ně rychle zvykne.

CEL CS Pool Experience 5028

Široká nabídka destinací

Plavbu na lodi můžete podniknout téměř kdekoliv na světě, i v odlehlých mořích a oceánech. Nicméně nejoblíbenějšími oblastmi jsou Středomoří a Karibik. V posledních letech přibývá pasažérů i v severní Evropě a exotických destinacích, jako je Indický oceán, jihovýchodní Asie, Jižní Amerika, Aljaška a tichomořské ostrovy. Typická plavba ve Středomoří nebo Karibiku trvá jeden týden a téměř každý den lodí navštívíte jiné místo. V každém přístavu je velká nabídka fakultativních výletů, ale cestující si mohou dělat vlastní program dle libosti. Běžné jsou i delší plavby trvající dva i více týdnů a extrémem pro zámožné cestovatele s dostatkem času je tříměsíční plavba kolem světa. A co je podstatné – na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů vybalujete kufr jen jednou, neboť váš hotel cestuje s vámi.

Restaurace

Nuda během plavby nehrozí

Jedním z předsudků z dřívějších časů je ten, že na lodi bude nuda. Nic není vzdálenější pravdě. Na okružní plavbě máte možnost poznat takové množství blízkých i vzdálenějších exotických cílů, které by při běžném poznávacím zájezdu nebylo možné. A během plavby lodí si na své přijdou všichni cestovatelé. Ti, kteří jsou vyznavači pasivního odpočinku a vystačí si s knihou na lehátku u bazénu, případně v soukromí privátního balkonu, i ti aktivní nebo sportovně založení cestující, kteří nevydrží nečinně sedět. Po ránu lze absolvovat běh na pásu nebo půlhodinku na cyklotrenažéru v lodním fitness centru, na některých lodích si lze zaběhat nebo zabruslit na okruhu na horní palubě, dále účastnit se lekce jógy nebo cvičení Pilates, taneční hodiny salsy a dalších aktivit. Odpoledne můžete relaxovat ve vířivce nebo se vydat na průzkum lodi, neboť na tak velkém plavidle je stále co objevovat. Za ranní aktivity se můžete odměnit horkou čokoládou v čokoládovém baru nebo oblíbeným koktejlem v baru na horní palubě a při tom vychutnávat plavbu po širém moři. Večeře v lodní restauraci je vždy kulinářský zážitek, výběr z několika chodů bývá bohatý a samozřejmostí je znamenitý servis. Večer je ve znamení zábavy, čeká na vás show v lodním divadle, živá hudba v salónech a barech nebo na některých lodích letní kino pod hvězdami na horní palubě. Hravé povahy mohou zkusit štěstěnu v ruletě nebo blackjacku v kasinu a milovníci tance a nočního života se mohou protančit do rána na diskotéce nebo v nočním klubu.

Woman at Beauty salon-1

Děti na lodi?

Většina velkých lodních společností je na děti dobře připravená, a tak jsou rodiny s dětmi na palubě vítány. Děti mohou být ubytovány na přistýlkách v kajutě s rodiči nebo v samostatné kajutě naproti nebo vedle kajuty rodičů (na určitých lodích je možnost rezervace propojených kajut). U některých lodních společností cestují děti ubytované v kajutě s rodiči zdarma, nebo jen za přístavní poplatky (Costa, MSC, Norwegian Cruise Line). Pro děti je na lodích připravena celá řada atrakcí, od tobogánů, bazénů, vodních parků až po dětské a teen kluby, během plavby se mohou účastnit animačních programů, sportovních aktivit i her jako je např. honba za pokladem. Profesionální tým v klubech, které jsou rozděleny podle věku dětí, od malých až po dospívající, se jim s bohatým programem věnuje po dobu celého dne.

Romantika, pocit svobody a "light" dobrodružství

Na dovolené se chceme uvolnit, vypnout, a odpoutat se od zaběhlých rutin všedního života. Plavba na lodi za poznáním nám to splní. Svět se změnil, ale plavba, byť na velké moderní lodi, dosud zůstává tím tradičním, pomalým způsobem poznávání světa a vy se stále můžete dívat na svět očima starých mořeplavců. Ve filmu Titanic ve slavné scéně na přídi herec Di Caprio křičí do větru "jsem král světa!". Když stojíte na otevřené palubě a všemi smysly vnímáte pohyb lodi, slanou vůni větru a zvuk vln narážejících do přídě, víte, jak chutná svoboda.