Vyplutí výletních lodí - NOVINKY - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Vyplutí výletních lodí - NOVINKY

Dočasné pozastavení plaveb se blíží ke konci, většina přístavů se pro velké lodě opět otevírá. Co se v oboru plaveb výletních lodí změní?
10. 8. 20

Zdravotní a bezpečnostní opatření na lodích MSC od 16. 8. 2020

V rámci restartu plaveb, poskytla lodní společnost MSC Cruises více podrobností o nových zdravotních a bezpečnostních opatřeních. Minulý týden generální ředitel společnosti MSC Gianni Onorato podrobně popsal změny, které budou zavedeny na prvních 2 lodích, na palubě MSC Grandiosa a MSC Magnifica.

MSC Grandiosa vypluje z Janova 16. srpna na okruh západního Středomoří, po italských přístavech a s návštěvou Malty.

MSC Magnifica vypluje 29. srpna 2020 na okruh východního Středomoří, z Bari na Korfu, Katakolon, Pireus a Terst. Obě plavidla budou omezena na 70 procent své běžné kapacity. Všechny akce ve vnitřních prostorách lodi, jako např. divadlo apod., budou omezeny na 50 % své kapacity.
Plavby budou zatím jen pro obyvatele zemí Schengenského prostoru. Možnost se nalodit bude posuzována podle tzv. semaforu, pokud bude někdo ze země, která je označena za rizikovou, bude se muset při nalodění prokázat negativním testem na Covid ne starším než 72 hodin.

29. 7. 20

AIDA Cruises zahajuje plavby 5. srpna 2020

Počínaje 5. srpnem 2020 se lodní společnost AIDA bude plavit z Hamburku, další plavby započnou 12. srpna z Rostocku a pak 16. srpna z Kielu.
Německo je v současné době v procesu opětovného otevírání ekonomiky s přísnými pravidly pro dodržení vzdálenosti - sociálního distancování, používání roušek a osobní hygieny.

Plavby TUI: lod Mein Schiff 2 je již opět na moři!

První výletní loď TUI Mein Schiff 2 vyplula dne 24. 7. 2020 na víkendovou plavbu ze severoněmeckého přístavu Hamburk ke břehům Norska a cestující strávili víkend na moři bez zastavení na pevnině.
Lodní společnost zavedla velmi přísná bezpečnostní opatření, obsazenost byla omezena na 60%. Loď odplula s 1 200 cestujícími na palubě ve srovnání s normální kapacitou 2 900.
Na palubě měli cestující a posádka povinni dodržovat distanční vzdálenost 1,5 metru nebo nosit roušku, bufet na horní palubě nahradilo servírované stolování.
Všichni cestující museli také před nástupem vyplnit zdravotní dotazník a nechat si změřit skenem teplotu.
Po měsíčním odstavení německé společnosti pro výletní lodě doufají, že kratší a přísně kontrolované plavby pomohou znovu zahájit podnikání, které bylo pandemií velmi poškozeno.
Zpráva byla přejata z britského serveru countypress.

20. 7. 2020

Pomoc pro Carnival Corporation & plc, Royal Caribbean Cruises Ltd.

Britské subjekty ve skupině Carnival Corporation & plc a Royal Caribbean Group obdržely státní podporu Spojeného království, potvrzují to dokumenty zveřejněné britskou Bank of England. Carnival Corp. obdržela 25 milionů GBP a RCL Cruises Ltd 300 milionů GBP z financování Covid Corporate Finance Facility od britské centrální banky.

International Cruise Summit (ICS) 2020

Mezinárodní konference o současnosti a budoucnosti okružních plaveb se koná v Madridu ve dnech 1. a 2. prosince 2020. Madrid je místem, kde se bude diskutovat a analyzovat bezprecedentní situace a budoucnost světového výletního průmyslu. Dvoudenní konference International Cruise Summit bude vedena špičkovými odborníky v oboru, cestovními kancelářemi, členy dodavatelského řetězce, zástupci destinací a přístavními orgány. Čeká se výrazná účast, debata bude vedena i o odolnosti odvětví cestovního ruchu na celém světě.

Prodej a nákup výletních lodí

V posledních několika týdnech došlo k postupnému vyřazení 3 lodí skupiny Pullmantur Cruceros, lodi Sovereign, Monach a Horizon.
Loď Costa Victoria bude pravděpodobně použita jako ubytovací loď (botel) a loď Costa neoRomantica, byla prodána Celestyal Cruises, kde bude pod jiným jménem plout v Egejském moři.
Starší lodě Carnival Atlantik a Carnival Imagination jsou také vyřazené z provozu.
Holland America Line oznámila, že lodě Amsterdam, Maasdam, Rotterdam a Veendam opustí flotilu a budou pod jiným jménem dál v provozu zatím u nezveřejněných lodních společností. Vybrané trasy budou převzaty jinými loděmi ve flotile. Sesterské lodě Amsterdam a Rotterdam budou dodány lodní společnosti Olsen Cruise Lines ve Velké Británii, kde se budou v budoucnu plavit pod jmény Bolette a Borealis.
Přesun hlásí také Princess Cruises, patřící pod Carnival Corporation. Lodě Golden Princess a Star Princess, budou převzaty P&O Cruises Australia.

Před začátkem pandemie se vydávalo na okružní plavby přes třicet milionů cestujících ročně. Očekávaná ztráta se bude odvíjet ze sníženého provozu až 70% v roce 2020. Vzhledem k nižší kapacitě pasažérů se očekává , že v příštím roce nepřekročí počet cestujících 20 miliónů.

Plavby lodí doznají změny

10. 7. 2020
Většina lodních společností, které jsou u českých klientů oblíbené, ohlásila vyplutí na konci července nebo začátku srpna, jsou to tyto lodní společnosti: Costa Cruises, MSC Cruises, Carnival Cruise Line, Aida Cruises, Royal Caribbean Cruise Line, Azamara Cruises, Celestyal Cruises.

Lodě dalších společností se vydají na své trasy až na podzim: jedná se o Pullmantur Cruises (15. 11. 2020), Norwegian Cruise Line (1. 10. 2020) nebo Cunard Line (2. 11. 2020 loď QM2). Flotily lodí Holland America a Princess Cruises zatím nemají pevné datum znovuzahájení, jisté je však zrušení plaveb v destinaci Aljaška a Nová Anglie.

Trasy plaveb budou obnovovány postupně od léta do podzimu, do konce roku by již lodě měly být všechny nasazeny na svých trasách.


Lodě nebudou již tak plné, nyní budou všechny plout se sníženou obsazeností. Na zábavné a relaxační programy na lodi bude vpuštěn omezený počet cestujících.

Stravování

Servírované snídaně, obědy, večeře a svačiny nahradí oblíbené bufety na horních palubách.
Do restaurací bude kontrolovaný přístup, aby se zabránilo shromažďování. Doporučené rozestupy budou pak mezi stoly a židlemi v restauracích.

Pečlivá sanitace na lodích

Dávkovače s desinfekcí budou k dispozici na terminálu a ve všech hlavních částí lodě, vnitřní a vnější veřejné prostory budou denně vícekrát dezinfikovány. Kajuty budou předány hostům poté, co projdou důkladnou sanitací, během plavby pak budou denně čištěny a dezinfikovány.

Zamezení srocování lidí

Více se bude využívat on-line check-in a rezervace služeb před plavbou.
Rutinou se stane měření teploty při každém nástupu a výstupu z lodě teplotním skenem a nošení roušek v terminálu. Autobusy na fakultativní výlety od lodních společností budou po každém výletu dezinfikovány a bude snížen počet cestujících na jednotlivé výlety.

Palubní personál musí denně procházet měřením teploty před a po každé směně. Všechny lodě mají lékařské středisko, které musí dodržovat zdravotnické standardy v případě šíření COVID-19.