Vyplutí výletních lodí - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Vyplutí výletních lodí

Dočasné pozastavení plaveb se blíží ke konci, většina přístavů se pro velké lodě opět otevírá. Jaká cestovní omezení lze na plavbách očekávat?

Většina lodních společností, které jsou u českých klientů oblíbené, ohlásila vyplutí na konci července nebo začátku srpna, jsou to tyto lodní společnosti: Costa Cruises, MSC Cruises, Carnival Cruise Line, Aida Cruises, Royal Caribbean Cruise Line, Azamara Cruises, Celestyal Cruises.

Lodě dalších společností se vydají na své trasy až na podzim: jedná se o Pullmantur Cruises (15. 11. 2020), Norwegian Cruise Line (1. 10. 2020) nebo Cunard Line (2. 11. 2020 loď QM2). Flotily lodí Holland America a Princess Cruises zatím nemají pevné datum znovuzahájení, jisté je však zrušení plaveb v destinaci Aljaška a Nová Anglie.

Trasy plaveb budou obnovovány postupně od léta do podzimu, do konce roku by již lodě měly být všechny nasazeny na svých trasách.

Plavby lodí doznají změny

Lodě nebudou již tak plné, nyní budou všechny plout se sníženou obsazeností. Na zábavné a relaxační programy na lodi bude vpuštěn omezený počet cestujících.

Stravování

Servírované snídaně, obědy, večeře a svačiny nahradí oblíbené bufety na horních palubách.
Do restaurací bude kontrolovaný přístup, aby se zabránilo shromažďování. Doporučené rozestupy budou pak mezi stoly a židlemi v restauracích.

Pečlivá sanitace na lodích

Dávkovače s desinfekcí budou k dispozici na terminálu a ve všech hlavních částí lodě, vnitřní a vnější veřejné prostory budou denně vícekrát dezinfikovány. Kajuty budou předány hostům poté, co projdou důkladnou sanitací, během plavby pak budou denně čištěny a dezinfikovány.

Zamezení srocování lidí

Více se bude využívat on-line check-in a rezervace služeb před plavbou.
Rutinou se stane měření teploty při každém nástupu a výstupu z lodě teplotním skenem a nošení roušek v terminálu. Autobusy na fakultativní výlety od lodních společností budou po každém výletu dezinfikovány a bude snížen počet cestujících na jednotlivé výlety.

Palubní personál musí denně procházet měřením teploty před a po každé směně. Všechny lodě mají lékařské středisko, které musí dodržovat zdravotnické standardy v případě šíření COVID-19.