Plavby Costa 2020/21 nově - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Plavby Costa 2020/21 nově

Restart plaveb Costa vyplutím 2 lodí v září pokračuje potvrzením tras nového katalogu na zimu 2020/21

Costa Cruises, přední evropská lodní společnost, která je součástí Carnival Corporation & plc, je připravena k restartu plaveb a plánuje vyplutí svých lodí v zimní sezóně 2020/2021. Celou sezónu rozjíždějí v září 2020 plavby ve Středomoří loděmi Costa Deliziosa a Costa Diadema. Postupně se budou od října 2020 do března 2021 přidávat další lodě, které poplují podle nových itinerářů tras. Společnost nabízí také zvýšenou bezpečnost podle nových zdravotních protokolů.

Plavby Costa v sezóně 2020/21

Plavby na výletních lodích Costa v zimní sezóně 2020 - 2021 budou otevřeny evropským občanům pobývajícím v zemích zahrnutých do nařízení italské vlády *. Zatímco první 3 plavby lodí Costa Deliziosa (6., 13. a 20. září 2020) a první vyplutí lodi Costa Diadema (19. září 2020) bylo určeno pouze pro občany Itálie. Společnost Costa spolupracuje s národními vládami a místními úřady na zajištění bezpečných podmínek plavby pro všechny své hosty prostřednictvím důsledného provádění a dodržování protokolu Costa Safety Protocol ve všech destinacích.

Velkou novinkou bude debut vlajkové lodi Costa Firenze, která je ve výstavbě v loděnici Fincantieri v Marghera (Benátky). V interiérech plavidla se uplatní jedinečný italský vkus, který tentokráte čerpá inspiraci pro svůj design z krásy renesanční Florencie. Od 27. prosince 2020 budou hosté moci objevovat toto plavidlo nejnovější generace na týdenní plavbě plné zážitk ze Středomoří, kdy je plánováno navštívit přístavy Savona, La Spezia, Neapol, Valencie, Barcelona a Marseille.

Plavby v některých dalších destinacích naplánované od října 2020 do března 2021 budou bohužel z důvodu celosvětové zdravotní situace zrušené. Costa bude informovat dotčené hosty a cestovní kanceláře.

Nový zdravotní protokol na plavbách Costa

S cílem poskytnout nejnovější postupy v oblasti zdravotní bezpečnosti pro hosty, posádku a obyvatele cílových přístavů bude zaveden na plavbách zimní sezóny 2020–21 protokol o bezpečnosti Costa . Protokol Costa Safety představuje ucelený soubor postupů reagujících na situaci COVID-19, který se týká všech aspektů dovolené na výletní lodi, a to jak na palubě, tak na pevnině. Protokolová opatření zahrnují testy antigenních výtěrů pro všechny hosty před naloděním a bezpečné výlety do přístavů. Protokol Costa Safety, podporovaný porotou nezávislých vědeckých odborníků v oblasti veřejného zdraví, je v souladu se zdravotními protokoly definovanými italskou vládou a evropskými úřady a jde ještě dále. Protokol bude neustále aktualizován na základě vývoje scénáře a lékařských znalostí.

Volně převzato z tiskové zprávy Costa Cruises z 10. 9. 2020