Nové zkušenosti z plavby Costa Deliziosa - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Nové zkušenosti z plavby Costa Deliziosa

Lodě Costa Cruises se pomalu chystají do vln Středozemního moře. Jaké jsou zkušenosti prvních hostů?
Náš spolupracovník vyzkoušel plavbu lodí Costa Deliziosa z Terstu podle nových podmínek, kdy jsou pro výletní lodě zavedené nové bezpečností protokoly. Jak změnila pandemie okružní plavby?

Vaše bezpečná plavba začíná již při nalodění v terminálu

Po příjezdu k terminálu u předního vchodu bylo několik zaměstnanců Costa, kteří vás navigovali na správné místo v terminálu. První procedurou byl test na Covid-19. Po abslovování výtěru se hosté přesunuli do větší haly, kde bylo připravené občerstvení a nápoje zdarma. Zde jsme se mohli posadit a čekat na výsledky testu.
Čekání zpříjemnila velká obrazovka, která hostům kromě jiného ukazovala, jak si stáhnout aplikaci My Costa, aby si usnadnili život na palubě.

Výsledky testu měly být oznámené za 60 minut, my jsme však čekali přibližně 90 minut. Poté, co nám byly poskytnuty výsledky, jsme pokračovali v odbavení jako při běžném nalodění.

Příchod do kajuty

Jakmile jsme dorazili na loď, šli jsme do našich kajut. V kabině je vše připraveno tak, jak to bývalo, kromě uvítacích letáků, které nejsou distribuovány do kabin. Hosté si mohou v televizi v kabině zkontrolovat program a bezpečnostní postup.

Restaurace

Při příchodu do restaurace je naskenován čárový kód a ten ukáže aktuální nabídku jídel. Při otevření aplikace uvidíte nahoře snídani, oběd, odpolední svačinu a večeři. Jednoduše se posouváte nahoru nebo dolů, aby se mohli pohybovat v nabídce.

Snídaně

Ta je pouze servírovaná u stolu v restauraci, kde se hosté usadí dle svého výběru. V bufetové restauraci také není bufet. Naskenujete si nabídku a objednáváte. Obvykle k snídani si hosté mohou vybrat ze sladkého talíře (výběr pečiva) nebo slaného talíře (výběr šunky a sýra), poté si mohou vybrat jakýkoli druh vajec (smažená, vařená, míchaná), ryby (losos), káva, čaj, voda.

Oběd

Zde je stejný postup jako u snídaně.

Večeře

Stůl je hostům přidělen (záleží na 1. nebo 2. sezení), ale postup objednání je stejný jako u snídaně nebo oběda Všude na lodích jsou cedule, které žádají hosty nosit roušky, udržovat rozestupy a umývat si často ruce.

Zábava

Můžete navštívit divadlo, kde jsou každý den na programu představení. Zaměstnanci vás vždy posadí, aby se udrželi rozestupy mezi lidmi a aby byl celý proces plynulejší. Během show jsme byli požádáni, abychom měli roušku. Po skončení představení jsme organizovaně opustili divadlo, abychom zabránili tvoření davu. Musím přiznat, že lidé byli zdvořilí a všichni dodržovali pravidla. Nápoje si můžete objednat u barového pultu, ale obvykle vás personál požádá, abyste se posadili, a poté vaši objednávku přijmou.

Fungování recepce na lodi

Na recepci nejsou fyzicky žádní lidé, je dostupná prostřednictvím telefonu v kajutě. Vždy pomohli pokusit se vždy odpovědět na vaši otázku nebo vyřešit jakýkoli problém, který jste měli.

Horní otevřené paluby

Na vnějších palubách si můžete sundat roušku. Vířivky a bazény jsou otevřené s určitými omezeními.

Výlety na pevninu

Aktuálně nelze vystoupit na pevninu individuálně. Výlety si můžete objednat prostřednictvím své aplikace. V aplikaci vidíte svůj účet (útratu na palubě), seznam výletů v každém přístavu a další užitečné informace jako třeba palubní deník. Musíme ocenit všechny zaměstnance na palubě. Byli velmi profesionální, extrémně zdvořilí a připraveni provést pro vás nejlepší služby.

Další užitečné informace a odkazy pro plavby Costa:

Povinná registrace před plavbou: Web Check-in
Bezpečností protokol pro lodě Costa Cruises

6. 10. 2020