Plavby MSC novou lodí MSC Seashore - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Plavby MSC novou lodí MSC Seashore

V italské loděnici Fincatieri byla spuštěna na vodu nejnovější loď flotily MSC, inovativní MSC Seashore. Co zde najdete nového?

Na konci srpna 2020 proběhla v loděnici Fincantieri v Monfalcone významná oslava: suchý dok opustilo velkolepé plavidlo MSC Seashore a poprvé se kýl lodi dotkl moře. Stavba lodi vstupuje tak do další fáze, kdy budou dokončené její interiéry.

MSC Seashore je díky svým 339 m nejdelší lodí společnosti flotily MSC. Tato v současné době nejinovativnější loď v Itálii bude by měla být zcela dokončena a předána v červenci 2021. Příští léto se tedy již můžete těšit na plavby touto novu vlajkovou výletní lodí.

MSC Seashore je třetí z celkem čtyř plavidel nejnovější třídy, která se vyznačuje řadou průlomových řešení a inovací. Sesterské lodě MSC Seaside a MSC Seaview, které byly uvedené do provozu v letech 2017 a 2018, mají nově navržené veřejné prostory s množstvím venkovního prostoru a více kajut mnoha typů. Více než 65 procent lodi bylo vylepšeno, a tak se MSC Seashore stane významným dalším mezníkem ve vývoji výletních lodí.

V čem je MSC Seashore inovativní?

Výletní loď o celkové tonáži 169 500 BRT s maximální kapacitou 5 877 hostů bude vybavena nejmodernějšími technologiemi, které minimalizují její ekologickou stopu.


Při výrobě lodi byly použity:

  • Nejmodernější systémem katalyzátorů (SCR), který redukuje oxidy dusíku o 90%.
  • Pokročilý systémem čištění odpadních vod nové generace (AWTS) pro čištění odpadních vod ve velmi vysoké kvalitě, kde konečný produkt má lepší standard než většina norem komunálního odpadu na pevnině po celém světě.
  • Hybridní systémy čištění výfukových plynů (EGCS), které odstraňují 98 % oxidu siřičitého z emisí z lodí.
  • Pokročilé systémy nakládání s odpady.
  • Systémy úpravy odpadní vody schválené Pobřežní stráží USA.
  • Nejmodernější systémy pro prevenci úniků ropy z prostor strojního zařízení.
  • Různá účinná zlepšení energetické účinnosti - od systémů rekuperace tepla po LED osvětlení.
  • Jako palivo je využíván zkapalněný zemní plyn (LNG), alternativní palivo jehož výfukové plyny jsou méně škodlivé než u dieselových motorů. MSC Cruises má v současné době objednaná tři plavidla poháněná LNG.
  • Energetická technologie, která spojuje zakotvenou výletní loď s místní energetickou sítí přístavu, aby se dále snížily emise vzduchu. Tato funkce je široce dostupná v celé flotile společnosti MSC Cruises a od roku 2017 je ve všech nových lodích společnosti standardní.

Interiéry lodě MSC Seashore

Lodě této třídy (MSC Seaside a MSC Seaview, MSC Seashore) jsou o 16 metrů delší a také se zvětšují veřejné prostory: restaurace, větší kasino, 20 barů či salonků, palubní obchody a společenské prostory určené pro zábavu. Na nové typy veřejných prostorů se mohou těšit i hosté MSC Seashore. Pobyt na lodi tak slibuje ještě lepší zážitky z dovolené a širší možnosti zábavy i sportování. Hitem lodí MSC poslední generace je i digitální asistentka Zoe, umístěná v každé kajutě. Samozřejmostí je, že host využívá i další digitální technologie, jako aplikace MSC for Me, interaktivní obrazovky, televize atd.

Plavby MSC Seashore 2021

V létě 2021 se budou všechny tři lodě třídy Seaside plavit společně v západním Středomoří. Tyto lodě byly navrženy pro teplejší počasí, takže jsou ideální pro letní sezónu pro hosty, kteří si chtějí užívat slunečního svitu a ohromujícího výhledu na moře v tomto oblíbeném výletním regionu.

Výletní loď MSC Seashore nabídne populární itinerář "Šest perel Středomoří", který obsáhne italská města Janov, Neapol s možností návštěvy Pompejí či ostrova Capri; sicilskou Messinu, maltskou metropoli Vallettu, ikonickou Barcelona a slavnou Marseille.
MSC Seaside a MSC Seaview nabídnou stále populární týdenní plavby z domovského přístavu v západním Středomoří v Janově.