Plavby MSC - nové lodě pro 2021 - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Novinky

Plavby MSC - nové lodě pro 2021

Okružní plavby MSC budou posílené o nové plavidlo flotily, výletní loď MSC Europe. V loděnicích St. Nazaire proběhl slavnostní mincovní ceremoniál.

Společnost MSC Cruises slavila tradičním mincovním ceremoniálem novou loď MSC Europe, loď třídy World Class. V tomto obřadu kmotra umístí minci na bok kýlu lodi. Kmotrou se stala Zoe Africa Vago, dcera Pierfrancesca Vaga, výkonného ředitele MSC Cruises, a zástupce francouzské loděnice Chantiers de I'Atlantique v Saint Nazaire.

Loď MSC Evropa s 5 500 cestujícími bude první lodí této třídy, která bude poháněna zkapalněným zemním plynem, a má vyplout v roce 2022. Bude první ze čtyř lodí třídy MSC World Class.

„MSC World Europa je dalším důkazem našeho závazku k péči o životní prostředí, protože je připravena snížit emise uhlíku ještě více, než mnoho jiných stávajících výletních lodí poháněných LNG, což je v současné době pro životní prostředí nejšetrnější palivo pro komerční námořní linky,“ řekl Pierfrancesco Vago.

"Zadáním objednávky této nové lodi dáváme najevo, že věříme v investice do pokročilých ekologických technologií, abychom splnili náš dlouhodobý cíl nulových emisí z provozu výletních lodí."

Laurent Castaing, generální ředitel loděnice Chantiers de l'Atlantique, poznamenal, že loď je dalším spojením v dlouhém partnerství mezi MSC Cruises a významným francouzským stavitelem lodí.

"Jsme hrdí na to, že můžeme zahájit stavbu lodi, která stanoví standardy pro plavbu do budoucnosti," řekl Castaing. "Je to významný mezník v historii naší 20leté spolupráce s MSC Cruises, která již vyústila v některé z nejinovativnějších výletních lodí, jaké kdy byly postaveny."

Další loď této flotily, MSC Virtuosa, je ve výstavbě loděnice a měla být dodána v listopadu. Vzhledem k výpadkům během pandemie koronavirů se však odkládá vyplutí na rok 2021. Na své první plavební okruhy se vydá v severní Evropě.

30/6/20