Vzrušující plavba mezi Korsikou a Sardinií - Okružní plavby

Vzrušující plavba mezi Korsikou a Sardinií

KorsikaPlavit se výletní lodí z Barcelony do Říma znamená mimo jiné dvě věci. Zaprvé to dělá nějakých 900 kilometrů a vy celý den neuvidíte pevninu. Pro člověka, který nezdolal kupříkladu Atlantik lodí ani letadlem, jde o novou a nevídanou zkušenost.

A zadruhé musíte proplout mezi Korsikou a Sardinií.

Pohled na tyto dva ostrovy je jediným kontaktem s pevnou zemí, který během 36 hodin dlouhé plavby uskutečníte. Nejen kvůli tomu vás nadchne.

Kotvy v barcelonském přístavu loď zvedá navečer, poslední odlesk jeho světel se ztrácí kolem půlnoci – záleží na přesném kurzu. Ráno, když se probudíte a vykouknete z kajuty, vás čeká pouze nekonečná modř Středozemního moře. V takovou chvíli skutečně oceníte bohaté vybavení výletní lodě. Času na využití wellness centra, posilovny, bazénu, trenažéru formule 1 a dalších atrakcí je více než dost.

Vyzkoušejte si pocit plavců objevitelů

Pozdě odpoledne, když už jste si na ohromnou, nikde nekončící masu vody zvykli – jakoby snad nic jiného na světě ani neexistovalo – náhle na horizontu vyroste hora. A brzy na to vedle ní další. Ostrůvek Asinara, vyhlášený svým národním parkem, se hlásí o slovo. Jako bájný Merkur oznamuje, že Sardinie, druhý největší ostrov Středomoří, je na dohled.

Pocit blízkosti pevniny je neopakovatelný. Jak se asi museli cítit dávní mořeplavci, kteří obeplouvali svět, a zemi na obzoru spatřili až po několikatýdenní plavbě?

Vás však nečekají hordy lidojedů, ale Bonifácký průliv. To je místo, kde se další nádherný ostrov Korsika mačká ke svému jižnímu sousedovi na vzdálenost pouhých několika kilometrů. Možná byste to i uplavali. Raději se však kochejte výhledy na báječné souostroví La Maddalena na pravoboku a na vrcholky Korsických Alp na opačné straně.

Za chvíli se s oběma kráskami musíte rozloučit. A ještě pár hodin nechat vládnout vodní živly.

Za svítání se z Tyrhénského moře začne vynořovat Apeninský poloostrov. „Pupek světa“ již není daleko...