Okružní plavba, to je zážitek na druhou - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

Okružní plavba, to je zážitek na druhou

Okružní plavba, zážitek na druhouVelká loď, to je velká věc. Ať jste zvyklí sedět doma, nebo už máte něco nacestováno, luxusní výletní loď vás při prvním setkání – OHROMÍ. Když jsem před ní stál v barcelonském přístavu poprvé já s manželkou, málem jsem údivem zapomněl zavřít ústa. Člověk žasne, co my lidé dokážeme postavit, a zároveň si říká, jak je možné, aby to celé fungovalo.

A funguje to perfektně. Organizace nalodění a vůbec celé plavby je dokonalá – jinak by ostatně loď pro tisíce pasažérů ani nemohla vyplout. Po celou dobu se o nás personál skvěle staral (průměrně – podle typu lodi – vychází jeden člen posádky na 4 cestující), takže jsme si mohli plnými doušky užívat dovolené.

Když se za vámi první večer začne vzdalovat pevnina a na obzoru mizí poslední světla civilizace, zmocní se vás nepopsatelný pocit. Být uprostřed širého moře je ještě lepší, než letět letadlem. Na lodi totiž zažíváte bezprostřední kontakt s okolím, cítíte proudění větru, slyšíte šumění vln, na pokožce vám ulpívají drobné, slané kapičky mořské vody.

Až na druhý den, před západem slunce, spatříte kdesi na obzoru první známky pevniny. Byla to Sardinie, na kterou jsem si doposud ukazoval maximálně tak prstem na mapě…

Výletní loď? Romantika a ruch velkoměsta v jednom

Dovolená na lodi v sobě spojuje několik zážitků. Vlastní plavbu po moři – to je dobrodružství. Atrakce na 15 palubách – to je zábava. Výlety z přístavů – to je poznání. A v létě navíc opalování na plážích – to je relax. Vybere si každý, zájemce o odpočinek i milovník aktivního prožití prázdnin.

Samozřejmě, že můžete spojit obojí dohromady, jako jsem to udělal já.

Denně jsem si dal do těla ve skvěle vybavené posilovně, potom jsem odpočíval ve vířivce, ochutnával celou řadu lokálních gastronomických lahůdek, bavil jsem se u rozmanitých estrádních vystoupení. Poznal jsem památky Říma, Marseille a Barcelony, z nejvyšší paluby v 60 metrech pozoroval ruch přístavů, seznámil se s celou řadou pasažérů, zajímavých lidí ze všech koutů světa…

Okružní plavba výletní lodí je velká zkušenost – jazyková, poznávací, kulturní i zážitková. Je to zkrátka úplně jiný svět, který si vůbec neumíte představit, dokud ho na vlastní kůži nezažijete. Tak neváhejte a vydejte se vstříc neprozkoumaným dálavám!
Přečtěte si další články o životě na výletní lodi: