Nejkrásnější přístavy Evropy - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

Nejkrásnější přístavy Evropy

Který přístav je na starém kontinentě nejkrásnější? Jednoznačnou odpověď na takovou otázku vám sice nedáme, zato doporučíme přístavy, které rozhodně stojí za to. Nechte se během plavby také okouzlit jejich polohou, nenapodobitelnou atmosférou a okolní krajinou!

Barcelona Sagrada Familia

Začněme na Pyrenejském poloostrově v Gaudího Barceloně, kde se rozlehlý přístav táhne pod přímořskou kabinovou lanovkou a zakusuje se až do historického centra. V přístavním barcelonském areálu najdete populární akvárium, parky, pláže a přímo od jedné z hrází vede rušný bulvár la Rambla.

Plavba k nejkrásnějším přístavům

Působivý Lisabon, metropole dalekého Portugalska, se rozkládá u nedozírného Atlantiku. Členité pobřeží zde modeluje především dlouhý estuár řeky Tajo, který překonává 17 kilometrů dlouhý most Vasca da Gamy. Lisabonský přístav není soustředěn pouze do jedné oblasti a zvedá se nad ním panorama starého města s věžemi kostelů a cinkajícími tramvajemi.

Lisabon Belem

A jak bychom mohli zapomenout na Benátky! Nezdolností lidského umu, lehkostí klouzajících gondol a tajemstvím karnevalových masek vzrušují všechny návštěvníky dnes stejně jako před mnoha staletími. Z paluby luxusní lodě je budete mít pěkně na dlani, i s celou pavučinou kanálů, rozbíhajících se od hlavní benátské tepny Canale Grande.

Ojedinělé zastávky na okružních plavbách

Nakoukněme však též do míst, která v sobě dosud uchovávají kousek zašlých časů, a procházka jejich kamennými uličkami vás přemístí o několik staletí nazpět. Takový je například Kotor, choulící se pod příkrými srázy hory Štirovnik (1 748 m). Od modravého Jadranu ho dělí 28 kilometrů dlouhý, bohatě členěný Kotorský záliv (Boka Kotorska), občas chybně považovaný za nejjižnější fjord Evropy. Obzvláště proplutí jeho nejužším místem luxusní lodí, soutěskou Verige, stojí za to.

Santorini kaldera

Podobně nezvyklým okolím se pyšní i další krásné přístavy, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Portree na britských Hebridách vás uhrane svou kýčovitou malebností, řecké Santorini bělostnými domky nad prudkými srázy a norský Geiranger vznešeností nespoutaných severských fjordů.